Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Americká zpěvačka Britney Spears, celým jménem Britney Jean Spears, se narodila 2. prosince 1981 ve městě McComb v americkém státě Mississippi.

Největší hity

Kariéra

V osmi letech zkusila konkurz do Mickey Mouse Clubu, kde se později potkala s dalšími začínajícími umělci (Justin Timberlake Ryan Gosling a další). Navštěvovala taneční školu v New Yorku a už jako malá hrála v několika reklamách.

Kontrakt s Jive Records podepsala v roce 1997. Dopomohl ji k tomu píseň „I Will Always Love You“ od Whitney Houston. Pracovala na svém hlasovém rozsahu a připravovala se na nahrávání svého prvního alba. Vznikly její první hity ...Baby One More Time a „Oops…!…I Did It Again“. S prvním jmenovaným singlem prorazila. Píseň, v jejímž klipu vystupuje ve školní uniformě, se stala populární po celém světě. Vydala také stejnojmenné album, které se v USA a Kanadě drželo po dobu šesti týdnů na předních místech hitparád. Britney se rychle zařadila mezi nejúspěšnější teenagery v historii. Prodeje jejího prvního alba šly do desítek milionů.

Úspěšný byl také rok 1999, ve kterém se dostala na titulní stránku časopisu Rolling Stone. V té době se objevily spekulace, že podstoupila plastickou operaci prsou. Ty se ovšem nepotvrdily.

V anketě 1999 Billboard Music Awards byla díky svému debutovému albu zvolena umělkyní roku. Na začátku roku 2000 obdržela dvě nominace na Cenu Grammy

Britney v té době absolvovala turné Crazy 2K Tour, po kterém vydala své druhé album s názvem Oops!... I Did It Again. Vyšlo 15. května 2000 a ihned se dostalo na špičky hitparád. Celkově se ho prodalo více než 24 milionů kusů.

Nezůstalo jen u hudebních alb. V roce 2000 vydala Britney spolu se svou matkou svou první knihu nazvanou Ze srdce od srdce. V roce 2000 vyhrála několik cen na MTV Awards O jejím vystoupení na předávání cen se dlouho mluvilo, neboť vystoupila jen spoře oděna.

V roce 2001 podepsala reklamní smlouvu se společností Pepsi a na jejím kontě přibylo 8 milionů dolarů. Následovala její druhá kniha s názvem Matčin dar. Při předávání cen MTV účinkovala omotána hroznýšem.

Její třetí album vyšlo v listopadu 2001 a jmenovalo se prostě a jednoduše Britney. Oproti dvěma předchozím kouskům to byl propadák, i když se prodeje vyšplhaly opět do milionů (celosvětově 15 milionů).

Britney to zkusila také u filmu. Její debutový snímek se jmenoval Crossroads Kromě Britney se v něm objevily i její písně z alba Britney. Zpěvačka se jako herečka moc dobře neuvedla. Za herecký výkon dostala anticenu Zlatá malina Další Zlatou malinu film získal za píseň, kterou pro něj nazpívala.

V roce 2003 byla vyhlášena časopisem Forbes celebritou roku. Na cenách MTV vzbudila opět poprask. Vystupovala společně s Madonnou kterou během show políbila.

Její čtvrté album nazvané In the Zone vyšlo v listopadu 2003. Celé toto album napsala sama. I toto album se dostalo na přední místa amerických hitparád. Celosvětové prodeje byly opět o něco nižší než u předchozího alba (10 milionů kusů). Z této desky byl úspěšný singl Everytime po jehož vydání se vydala na celosvětově turné. Jmenovalo se The Onyx Hotel Tour a vidělo ho přes 600 000 fanoušků. Evropskou část turné nedokončila, neboť se zranila při natáčení klipu k písni Outrageous

Uvedla na svět svůj parfém Curious. Se svým manželem v roce 2005 natočila reality show Britney & Kevin: Chaotic. Parfém byl úspěšný, reality show ne.

V říjnu 2007 vyšlo její páté studiové album nazvané Blackout, kterého se prodalo 6 milionů kusů. Větší úspěch mělo její šesté album nazvané Circus (8 milionů prodaných kusů). Následovaly alba Femme Fatale (2011), Britney Jean (2013) a Glory (2016), jejich prodeje měly hodně sestupnou tendenci.

Osobní život

Britney chodila 4 roky s Justinem Timberlakem. Jejich vztah skončil v březnu 2002. O jejich rozchodu se hodně diskutovalo. Britney byla často obviňována z toho, že byla svému partnerovi nevěrná. Justin nazpíval píseň Cry Me a River, která je nevěře partnerky.

Na začátku roku 2004 se provdala za Jasona Allana Alexandera, což by její kamarád z dětství. Vzali se v Las Vegas a hned o dva dny později (5. ledna 2004) bylo manželství na přání její rodiny i manažera anulováno. Trvalou pouhých 55 hodin.

O půl roku později se pochlubila se svým vztahem s tanečníkem Kevinem Federlinem který byl v té době ženatý a se svou manželkou měl dvě děti. Přesto se nakonec v září 2004 vzali a Britney ve druhé polovině roku 2004 oznámila přerušení hudební kariéry kvůli mateřství.

V dubnu 2005 se svět dozvěděl o jejím těhotenství. V září 2005 se jí narodil syn Sean Preston. O rok později se jí narodil druhý syn Jayden James. Dva měsíce po jeho narození požádala o rozvod.

V roce 2007 nastoupila léčbu závislosti pití na alkoholu. V léčebně však nevydržela ani den. V únoru 2007 byly děti svěřeny do péče Kevinu Federlinovi.

Úspěšný nástup do léčebny se jí podařil až napotřetí. Po absolvování léčby se začala opět věnovat svým dětem. Později však byla obviněna za řízení auta bez řidičského průkazu a děti mohla navštěvovat jen jednou týdně a ještě k tomu pod dohledem

Na začátku roku 2008 byla kvůli svému psychickému stavu hospitalizována. Jejím nuceným opatrovníkem byl ustanoven její otec Jamie Spears. Její otec se však této funkce v roce 2019 vzdal. Kevina Federlina na něj totiž podal trestní oznámení, protože údajně měl vztáhnout ruku na svého vnuka Seana

Profily na sociálních sítích

Články