Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Česká tenistka Brenda Fruhvirtová se narodila 2. dubna 2007.

Kariéra

Její první úspěch přišel v orce 2017, když coby desetiletá vyhrála turnaj Eddie Herr International na Floridě. Ve finále turnaje do 12 let si podmanila Američanku Tsehay Driscoll. O rok později na tomto turnaji znovu zvítězila, tentokrát se ve finále utkala s Američankou Clervie Ngounoue. V roce 2019 skončila na tomto turnaji v semifinále, ve kterém podlehla Američance Ashlyn Krueger.

V létě 2019 byla členkou vítězného týmu České republiky na mistrovství světa družstev dívek a chlapců do 14 let v Prostějově. V týmu byla spolu s ní její sestra Linda Fruhvirtová a Nikola Bartůňková. Česko se radovalo ze zisku zlatých medailí po 16 letech.

V zimě 2020 triumfovala na turnaji Les Petits As ve francouzském Tarbes, kde získala trofej rok předtím její sestra Linda. Brenda porazila ve finále Američanku Clervie Ngounoue. Poté se radovala ze zisku trofeje také na turnaji Tennis Europe ve Stockholmu.

Výrazně o sobě dala vědět v létě 2020, když ve svých třinácti letech porazila na exhibičním turnaji o Trofej solidarity a naděje 2020 o 11 let starší profesionální tenistku Kateřinu Siniakovou. Tím se kvalifikovala do exhibice UTS v tenisové akademii Patricka Mouratoglou ve francouzské Nice, kde nestačila na Francouzku Alizé Cornet.

Výrazný úspěch slavila v polovině září 2020, když opanovala juniorský turnaj na okruhu ITF v Káhiře Ve věku 13 let, 5 měsíců a 9 dní se tak stala druhou nejmladší hráčkou historie, které se něco takového podařilo.

Osobní život

Má o dva roky starší sestru Lindu Fruhvirtovou, která hraje také tenis. Sestry trénuje český profesionální tenista a trenér Pavel Šnobel.

Jejich rodiče se vzdali svých podnikatelských ambicí a začali se věnovat výhradně tenisové kariéře svých dcer.

Profily na sociálních sítích

Články