Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Americká zpěvačka a skladatelka Billie Eilish Pirate Baird O'Connellová, známá jako Billie Eilish, se narodila 18. prosince 2001 v Los Angeles v Kalifornii v USA.

Nejznámější hity

Kariéra

Byllie vyrůstala v Highland Park v Los Angeles. Svůj talent nejspíš zdědila - její rodiče Maggie Baird a Patrick O'Connell jsou také hudebníci a skladatelé, stejně jako její starší bratr Finneas O'Connell. Už podle jejich jmen si můžete odvodit, že má irské a skotské předky. Nechodila do školy, rodiče praktikovali domácí vzdělávání. V osmi letech začala zpívat v losangeleském dětském sboru. Své první písně začala psát v 11 letech.

V roce 2015 vydala spolu se svým bratrem na SoundCloudu dvě písně pojmenované sHE'S brOKen a Fingers Crossed. V říjnu roku 2015 napsal a se svojí kapelou hrál její bratr Finneas píseň Ocean Eyes. Billie ji přezpívala. Píseň se v roce 2016 stala virálním hitem. Finneas O´Conell je spoluautorem i jejích dalších hitů. První delší nahrávku vydala Billie v srpnu roku 2017 - EP Don't Smile at Me, které bylo v několika hitparádách oceněno zlatou deskou. Její debutové album When We All Fall Asleep, Where Do We Go? vyšlo 29. března roku 2019.

Na konci března roku 2017 vyšla píseň Bored která byla součástí soundtracku k seriálu 13 Reasons Why (13 důvodů proč) stanice Netflix. Seriál popisuje 13 důvodů, proč si jeho hlavní hrdinka vzala život. Po jeho odvysílání rapidně vzrostl počet sebevražd. Právě deprese je styčným prvkem Eliiných písní. Teenageři ji možná proto milují až za hrob. Později nazpívala ještě spolu s rapperem Khalidem pro seriál píseň lovely

Billie Eilish trpí Tourettovým syndromem Tuto informaci potvrdila na konci roku 2018 poté, co se na internetu objevila videa, na kterých má tiky. Tvrdí, že nikdy nezkoušela drogy, ani nekouřila, a stejně jako její rodiče a bratr je veganka. Potýkala se s depresí. Zásadně nosí volné neforemné oblečení, protože nechce, aby ostatní věděli, jak vypadá její tělo a posuzovali ji podle toho. Ve svých poměrně minimalistických klipech používá bizarní propriety a situace - nechává po sobě lézt pavouky, brečí potoky černých slz nebo si rozmazává krev vytékající z jejího nosu po obličeji.

Billie Eilish už byla 17 letech světovou megastar. Snad sláva křehkou a kreativní Billie Eilish nesmete.

Dne 20. 8. 2019 vystoupila Billie Eilish v pražské O2 aréně. A Prahu si populární americká popová hvězda podmanila Z českého publika byla mladá zpěvačka nadšená a dala to najevo na svém Instagramu u videa, na němž je vidět, jak dav skáče

V lednu 2020 bylo oznámeno, že Billie Eilish nazpívá titulní píseň k novému filmu o agentu Jamesi Bondovi který se jmenuje Není čas zemřít (v originále No Time to Die). Zpěvačka se stala historicky nejmladší interpretkou úvodního songu k této slavné sérii. Eilish to považuje za velkou výzvu. Titulní písně ke dvěma předchozím bondovkám získaly Oscary Hit Skyfall nazpívala Adele a Writing on the Wall (film Spectre) nazpíval Sam Smith Píseň No Time to Die byla představena 13. února 2020.

Grammy 2020 - pět výher ze šesti nominací

Billie Eilish ovládla předávání cen Grammy za rok 2019 Během 62. ročníku Grammy posbírala sošky v hlavních kategoriích nejlepší album roku, nejlepší píseň, nejlepší nahrávku i objev roku. Zvítězila také v kategorii popové vokální album. Stala se vůbec první osmnáctiletou zpěvačkou, která získala nominace a následně i zvítězila ve čtyřech hlavních kategoriích Grammy. Její nejzásadnější skladbou se ukázal být single bad guy z jejího debutového alba When We All Fall Asleep, Where Do We Go?

Profily na sociálních sítích

Články