Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Švédský herec Bill Skarsgård, který se proslavil mezinárodně a jeho hvězda dál stoupá, se narodil jako Bill Istvan Günther Skarsgård 9. srpna 1990 ve Vällingby - příměstské čtvrti švédského Stockholmu.

Jeho otcem je slavný švédský herec Stellan Skarsgård českým divákům známý například z filmu Nabarvené ptáče nebo seriálu Černobyl Herci jsou i tři z jeho sedmi sourozenců.

Nejznámější role

Poprvé si ho v konkurzu vybrali jakožto mladšího bratra jeho pravého bratra Alexandra Skarsgårda Svou první velkou hlavní roli pak ztvárnil ve filmu Za modrým nebem. Světovou slávu mu přinesla role ve filmu Simonův vesmír, za kterou byl nominován na cenu Guldbagge Award. Další významnou - byť menší - rolí byl kapitán Machouten ve filmu Anna Karenina, kde si zahrál po boku Keiry Knightley a Juda Lawa Ve svých 21 letech v roce 2012 získal evropskou filmovou cenu Shooting Star Award pro nejlepší mladé herce.

Jeho zatím nejznámější rolí je ale odporný klaun Pennywise z hororů To a To Kapitola 2 natočených podle knižní předlohy Stephena Kinga. Zahrál si ale například i v dysktopickém thrilleru Aliance (Divergent Series: Allegiant) z roku 2016, ve špionážním thrilleru Atomic Blonde s Charlize Theron z roku 2017 nebo v mystických hororových seriálech Hemlock Grove (2013 - 2015) a Castle Rock (2018).

Články