Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Big Brother 2023 je druhá řada české reality show, vysílaná 18 let po té první, která běžela od srpna do prosince 2005 na TV Nova.

Premiéra: 13. listopadu 2023 na Voyo (o den později TV Nova), další pak Nova Fun. Na Nova Fun běží Big Brother 7 dní v týdnu.

Big Brother 2023 - účastníci, kdo vypadl

V domě Big Brother se hned první den zabydlelo šestnáct spolubydlících. Jde o soutěžící, kteří budou bojovat o více než dva miliony korun. Čeká je řada výzev a trestů, pokud nebudou poslouchat hlas Big Brothera.

Moderátor Big Brother 2023

Moderátorem reality show Big Brother 2023 se stal český moderátor Míra Hejda, který vystřídal Leoše Mareše z první řady.

Reality show Big Brother

Big Brother byl poprvé uveden 1999 v Nizozemsku a okamžitě se rozšířil do celého světa.

Šestnáct soutěžících po dobu devíti týdnů bude obývat dům izolovaný od zbytku světa. V příbytku budou nepřetržitě sledováni 58 televizními kamerami i osobními mikrofony, a to 24 hodin denně + 7 dní v týdnu. V průběhu show dojde k postupnému vyřazováni, dokud nezůstane poslední soutěžící, který vyhraje 2,5 milionu Kč (tedy 100 000 eur).

Účastníci se nejenže musí vypořádat s pobytem v omezeném prostoru, ale také vyjít s ostatními lidmi, plnit zadané úkoly a vyrovnat se s absolutní ztrátou soukromí.

Casting Big Brother 2023

Jediným limitem pro přihlášení byla dolní věková hranice 18 let a registrace přes online formulář.

Dům Big Brother

Je v něm společná ložnice (v ní má každý obyvatel svou postel), obývací pokoj s jídelnou, kuchyně, koupelna, fitness zázemí s bazénem a zásobárna. Nechybí ani venkovní dvůr se zahradou. Speciálními prostory jsou zpovědnice a "záhadná místnost". K čemu bude tato sloužit, se diváci dozví hned první týden soutěže.

Každý týden bude soutěžícími zvolen "Pán domu", případně bude někomu z nich tento titul propůjčen za zásluhy. Budou z něj plynout různé výhody, například vlastní ložnice s koupelnou.

Pravidla

Během týdne se výjimečně počítá se sobotními přímými přenosy, které nabídnou události v souvislostech Navíc půjde o jedny z nejnapínavějších večerů, jelikož se zapojením diváků bude rozhodovat o vyřazování jednotlivých soutěžících prostřednictvím Big Brother aplikace.

Pořadatelé mají možnost vyloučit ty obyvatele domu, kteří pravidla poruší závažně či opakovaně.

Soutěžící si mohou do domu přinést předem schválené hudební a další nástroje bez využití elektrické energie. Každý z nich si v případě zájmu může nadefinovat i vlastní playlist pouštěný dle uvážení organizátora. Zakázány tedy jsou knihy, časopisy, alkohol i mobilní telefony.

V případě potřeby se hráčky i hráči mohou obracet jen na Big Brothera skrze zpovědnici. Kdykoliv na vyžádání jim bude poskytnuta lékařská či psychologická pomoc.

Opuštění domu

Kdo se ale rozhodne dům dobrovolně opustit, už se do něj nikdy nevrátí a hra pro něj skončí.

Oficiální webové stránky

Oficiální profil na Facebooku

Články