Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Šestidílné špionážní drama Bez vědomí, které bylo natočené v produkci HBO Europe, zavede diváky do Prahy a Londýna na konci 80. let minulého století.

Premiéra: 17. listopad 2019

Režie: Ivan Zachariáš

Obsazení: herci a postavy

Příběh dramatické minisérie se začíná odvíjet v říjnu 1989, kdy se houslistka Marie (Tatiana Pauhofová a její politicky angažovaný manžel Viktor (Martin Myšička vydávají z britského exilu, ve kterém žili 12 let, zpátky do Prahy. Záhy však seznávají, že svůj návrat příliš unáhlili. Marie skončí v bezvědomí v nemocnici. Když se probere, zjistí, že její manžel zmizel… ve špionážním dramatu hraje také britská herečka Hattie Morahan.

Kromě Myšičky a Pauhofové se s sérii hraje česko-kanadský herec David Nykl, který se objevil třeba v Hvězdné bráně. Jeho rodina emigrovala do Kanady jen krátce poté, co se upálil Jan Palach. Nyklovi tehdy byli pouhé dva roky.

První dva díly minisérie měly předpremiéru ve Velkém sále karlovarského hotelu Thermal v rámci 54. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary Obdobně v roce 2016 představil režisér Ivan Zachariáš ve Varech svůj předchozí televizní projekt Pustina

Premiéra seriálu Bez vědomí je naplánována na podzim 2019, tedy období, kdy si připomeneme 30 let od sametové revoluce Dne 17. listopadu 2019 budou moci diváci zhlédnout všech šest epizod seriálu najednou.

Seriál je televizním scenáristickým debutem Ondřeje Gabriela. Po odborné stránce na natáčení dohlížel spolupracovník CIA a uznávaný expert na špionážní techniku H. K. Melton.

Postavy

  • Marie: Houslistka z disidentské rodiny, o kterou ji připravila emigrace na Západ. Teď se Marii stýská. Vrátit se do Československa byl její nápad. O světě tajných služeb neví zhola nic. Ale bude se muset naučit v něm chodit.
  • Viktor: Disident, emigrant, akademik. Autorita. V něčem se podobá Mariině otci. O Československu píše analýzy pro britské ministerstvo zahraničí. Tuší, že i umírající totalitní režim umí být zatraceně nebezpečný.
  • Berg: Bývalý kriminalista, který se dosud nezbavil starých pracovních návyků. Moc toho nenamluví a má svá tajemství. Vlach je pro něj víc než jen nadřízený.

Články