Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Beran (neboli skopec) je první astrologické znamení zvěrokruhu pojmenované po stejnojmenném souhvězdí. V astrologii je považován za pozitivní (extrovertní) + ohnivé znamení (jedno ze čtyř základních) ovládané planetou Mars.

V západní astrologii je Slunce v konstelaci Berana zhruba od 20. března do 20.dubna, v sideralistické zhruba od 14. dubna do 7. května.

Charakteristika

Lidé v něm narození překypují životní energií. Jsou průbojní a ambiciózní, především když se pro něco nadchnou. Chtěli by mít všechno hned a umí si prosadit to, po čem touží. V životě to mohou díky těmto vlastnostem dotáhnout hodně daleko, ale jako daň za to se často zapletou do sporů a hádek.

Jsou spontánní a bezstarostní, věčně něco začínají a dávají podnět k různým činnostem. Se zápalem se vrhají do řady věcí, ale často pak žádnou nedotáhnou do konce. Mají sklony k egoismu ​a jsou trochu sobci, kteří vždy upřednostní sebe před ostatními.

Bývají hodně přímí, pravdomluvní a čestní. Neradi hrají hry na schovávanou, raději všechno vyloží na rovinu tak, jak to je. Špatně se ovládají, bývají dost exhibicionističtí a nebojí se projevit své pocity a nálady vlastně jakkoli. Emoce neskrývají, rádi se davu kolem sebe vystavují a získávají si ho na svou stranu.

Barva: červená.
Kameny: jaspis, granát, karneol, rubín, ohnivý opál.
Povaha: mužská.
Opačné znamení: váhy.

Jak si ho získat

  • Nikdy mu neříkejte, co by měl dělat. Jako lídr chce vládnout, ne být ovládán.
  • Předstírejte, že jste hodně zaneprázdněni. Při domlouvání schůzky termín několikrát změňte. Pokud má pocit, že někdo druhý je ještě více vytížen než on, udělá to na něj dojem.
  • Buďte spontánní a nepředvídatelní, jednejte nečekaně. Má rád vše nové a nestandardní.
  • Jste-li s ním v partnerském vztahu, pak se zcela nepodřizujte. Rád o něco usiluje, ale pokud to získá, po čase ho to přestane bavit.
  • Nezadávejte mu rutinní práci, potřebuje náročné úkoly. Je jako malé dítě, nikdy nezestárne. Dejte mu hodně volnosti k zábavě a hraní.

Volný čas a hobby: lov, bojové sporty + vyžadující okamžité reakce, squash, box, šerm, bubnování, akční filmy, hrací automaty, surfování, terénní vozidla, tanec (např. rock'n'roll), rytmická hudba.

Literatura: Émile Zola (†1902), válečné romány, detektivky, literatura faktu, ne příliš filozofická.

Celebrity v tomto znamení narozené

Zdeněk Svěrák (1936)
Stella Zázvorková (†2005)
Jitka Schneiderová (1973)
Elton John (1947)
Russell Crowe (1964)
Céline Dion (1968)
Robert Downey Jr. (1965)
Keira Knightley (1985)
Lady Gaga (1986)
Ester Ledecká (1995)

Články