Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Ben Stiller je americký herec, komik, scenárista, producent a režisér. Proslavil se svým komediálním talentem. Narodil se 30. 11. 1965 v New Yorku.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Jako devítiletý chlapec se objevil v televizním seriálu Kate McShane z roku 1975, v němž v hlavní roli měla jeho matka, Anne Meara Koncem sedmdesátých let působil v newyorském divadelním souboru NYC First All Children's Theatre a objevil v telenovele pod názvem Vůdčí světlo. Na střední škole byl členem kapely post-punkového žánru s názvem Capital Punishment, kde hrál na bubny. Kapela v roce 1982 vydala album pod názvem Roadkill. Docházel na školu The Cathedral School of St. John the Divine a v roce 1983 dokončil studium na newyorské škole Calhoun School. Na univerzitě University of California v Los Angeles studoval devět měsíců film. Po tom, co školu opustil, se vrátil zpět do New Yorku. Sháněl si agenta a navštěvoval herecké kurzy.

Co se týče filmu, Ben Stiller debutoval ve válečném dramatu Říše slunce z roku 1987 od režiséra Stevena Spielberga V roce 1989 se podílel jako scenárista a herec na několika epizodách televizního pořadu Saturday Night Live Ben Stiller následně pokračoval v této práci ve své vlastní show pod názvem The Ben Stiller Show za kterou se svými kolegy získal v roce 1993 cenu Emmy v kategorii Mimořádný individuální úspěch v psaní programu pro různé nebo hudební programy.

V roce 1998 se proslavil v roli Teda Stroehmanna v komedii Něco na té Mary je kde si zahrál po boku herečky Cameron Diaz. Následovaly další úspěšné snímky. V roce 2000 romantická komedie Rabín, kněz a krásná blondýna kde se objevil jako rabín Jake Schram. Téhož roku komedie Fotr je lotr kde ztvárnil Grega Jebala, nepohodlného zeťe v očích Jacka Byrnese, bývalého agenta CIA, kterého ztvárnil Robert De Niro Tato komedie má ještě další dvě pokračování, z roku 2004 Jeho fotr, to je lotr! a z roku 2010 Fotři jsou lotři

V roce 2001 následovala komedie Zoolander kde se objevil v roli Dereka Zoolandera a zahrál si po boku herce Owena Wilsona Tento snímek má pokračování z roku 2016 pod názvem Zoolander 2 Oba dva filmy Ben Stiller režíroval. V roce 2003 se objevil ve filmu Baba na zabití jako Alex Rose. V roce 2006 ztvárnil nočního hlídače v muzeu, Larryho Daleye, ve filmu Noc v muzeu I tento snímek má dvě pokračování, z roku 2009 Noc v muzeu 2 a z roku 2014 Noc v muzeu: Tajemství hrobky

Osobní život

Ben Stiller, celým jménem Benjamin Edward Meara Stiller, se narodil 30. 11. 1965 v New Yorku. Jeho matka, Anne Meara komička a herečka s irsko-katolickým původem, po sňatku s otcem Bena Stillera, Jerry Stillerem komikem a hercem židovského původu, přestoupila k reformnímu judaismu. Doma však slavili Chanuku i Vánoce. Se svou sestrou Amy Stiller si Ben Stiller společně zahrál v několika filmech.

Ben Stiller měl vztah například s herečkami Calistou Flockhart Amandy Peet nebo Jeanne Tripplehorn V roce 2000 se oženil s herečkou Christine Taylor kterou poznal při jednom natáčení. Společně se objevili například ve filmech Zoolander nebo Zoolander 2 Z manželství se jim narodily dvě děti, dcera Ella Olivia Stiller a syn Quinlin Dempsey Stiller. V roce 2017 se jejich manželství rozpadlo.

Ben Stiller je podporovatelem několika dobročinných organizací, jako například Starlight Starbright Children's Foundation nebo Elizabeth Glaser Pediatric AIDS Foundation. Mimo jiné podporuje i práva zvířat.

Profily na sociálních sítích

Články