Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Ben Affleck, celým jménem Benjamin Geza Affleck, je americký filmový herec, režisér a scenárista. Narodil se 15. srpna 1972 v Berkeley (Kalifornie, USA).

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Když měl tři roky, přestěhoval se s rodinou do Cambridge ve státě Massachusetts

Snem jeho matky bylo mít z něj učitele, proto souhlasila, aby si ho vzal pod křídla rodinný přítel a divadelní režisér David Wheeler. Ten jej začal trénovat na hereckou profesi, protože v něm viděl velký potenciál.

Na střední škole se spřátelil s Mattem Damonem s nímž mj. sdílel nadšení z herectví Stali se s nich nerozluční kamarádi a začali navštěvovat lekce dramatu Po studiích společně vyrazili do New Yorku kde obcházeli herecké konkurzy.

Několik měsíců rovněž strávil studiem španělštiny na Vermontské univerzitě. V osmnácti odjel do Los Angeles kde rok a půl navštěvoval prestižní soukromou uměleckou školu Occidental Collegem.

Jeho filmové začátky jsou spojeny s drobnými seriálovými rolemi. V nich na sebe dokázal upozornit a po vybudování reputace se pustil do celovečerních snímků.

Na prahu dospělosti začal mít velké problémy s alkoholem které ho provázely takřka celou profesní dráhu. Od roku 2001 absolvoval nejrůznější terapie definitivně se měl ze závislosti vyléčit roku 2017.

Je držitelem dvou Zlatých glóbusů i Oscarů (v kategoriích Nejlepší originální scénář a Nejlepší film), Ceny BAFTA ale též několika Zlatých malin

Je znám svými výrazně levicovými názory. V roce 2004 se coby delegát zúčastnil Národního konventu Demokratické strany.

Osobní život

Má bratra Caseyho taktéž herce a režiséra

Během dětství měl jeho otec velké problémy s alkoholem což nakonec vedlo k rozvodu. K němu došlo v jeho dvanácti letech.

V letech 1997–1999 randil s Gwyneth Paltrow od 2002 do 2004 byla jeho partnerkou Jennifer Lopez Ve stejném roce se sblížil s herečkou Jennifer Garner s níž se 2005 oženil. V témže roce se jim narodila dcera Violet Anne, kterou následovala sestra Rose Elizabeth (2009) a bratr Samuel (2012). Jejich vztah se rozpadl 2015 (k rozvodu došlo 2017). Poté se stala jeho partnerkou televizní producentka Lindsay Shookus. Tu v roce 2019 vystřídala herečka Ana de Armas se kterou byl zhruba rok. V polovině ledna 2021 potvrdily zdroje z jejich okolí, že se pár rozešel. Jejich vztah měl zkrachovat nad dohady nad společnou budoucností. Ana de Armas údajně nechtěla žít v Los Angeles. Ben Affleck naproti tomu v LA žít musí, protože zde žijí jeho děti.

V roce 2015 se pokusil cenzurovat dokument Finding Your Roots o historii svého rodu, když chtěl zamlčet otrokářskou minulost jednoho z předků. Když se aféra provalila, odmítla americká televize pořad odvysílat.

Články