Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Barbora (Bára) Poláková je česká herečka a zpěvačka. Narodila se 3. října 1983 v Kolíně.

Nejznámější písničky

  • Nafrněná
  • Kráva
  • Po válce
  • - "Sami (jsme v prdeli)":https://www.youtube.com/watch?v=DXCrJ9IpSBA&list=PLmo_TrqqhQiRaKsZ1KFRtHlFpLBVhjQdy (s "D. Kollerem":https://www.extra.cz/tema/david-koller)
  • Generace
  • - "Poď si":https://www.youtube.com/watch?v=2vPeHf1ulKI&list=PLmo_TrqqhQiRaKsZ1KFRtHlFpLBVhjQdy (s "E. Samkovou":https://www.extra.cz/tema/eva-samkova)
  • Krosna
  • Vono

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

V dětství se věnovala krasobruslení nebo gymnastice

Po ukončení EKO Gymnázia v Poděbradech pokračovala oborem činohra na pražské DAMU kde byli jejími profesory např. Jana Hlaváčová Boris Rösner či Ladislav Mrkvička Následně se stala členkou Divadla na Vinohradech

Známou se mj. stala účinkováním v divadelní hře Blonďatá bestie (pražské A studio Rubín v níž ztvárnila českou političku (a zkorumpovanou členku Věcí veřejných Kristýnu Kočí

V létě 2012 se s Davidem Kollerem autorsky a interpretačně podílela na protestsongu nazvaném Sami (jsme v prdeli) který reflektoval české politické korupční kauzy.

Roku 2012 se v České televizi účastnila taneční soutěže StarDance …když hvězdy tančí S partnerem Václavem Masarykem vypadli v pátém kole.

Za singl Nafrněná získala na Cenách Anděl 2015 ocenění v kategoriích Skladba roku a Objev roku. Další sošky získala v letech 2017 a 2018 (v různých kategoriích za píseň Po válce a album ZE.MĚ).

Osobní život

V roce 2015 poodkryla veřejnosti rodinnou historii v televizním populárně-naučném pořadu Tajemství rodu Díky profesionálním genealogům tak poznala své vzdálené příbuzné a dozvěděla se více o svém původu.

Od roku 2007 chodila s hercem Tomášem Měcháčkem s nímž se po několika letech rozešla.

S aktuálním partnerem, českým hercem Pavlem Liškou začala být vídána od roku 2014. Páru se narodily dcery Ronja (2015) a poté Rika (2017).

Články