Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Slovenská zpěvačka a vítězka SuperStar 2020 Barbora Piešová pochází z města Prievidza. Za vítězství v soutěži SuperStar 2020 kterou vysílala TV Nova obdržela šek na dva miliony korun.

Když se přihlásila do SuperStar, bylo jí 19 let a pracovala v pizzerii. Nějakou dobu se také živila jako svářečka. Svářela okna a obsluhovala stroj jako operátor výroby.

Krátce po vítězství prozradila ve Snídani s Novou že se hodlá dál věnovat hudbě. Hodlá se vydat na kariérní cestu zpěvačky, uvažuje také o tom, že si pořídí malé domácí nahrávací studio.

Barbora má tři sestry. Hudbě se věnuje i další z nich, Lenka Piešová, se kterou Barbora nahrála píseň Anjeli.

Nejznámější písničky

Vydavatelská společnost Warner Music má v plánu v co nejbližší době vydat album s jejími soutěžními písničkami. Na desce budou tak, jak zazněly v SuperStar. Album by mělo vyjít ještě v červnu 2020.

Účast v SuperStar 2020

V divadelním kole v Karlových Varech Barbora soutěžila ve čtveřici s Michalem Šafratou Matějem Vávrou a Sandrine Amadou Titi. Jejich čtveřice dostala za úkol se za den naučit píseň Come Together od Beatles. Barbora postoupila společně s dalšími 25 soutěžícími do dalšího kola. Další fází soutěže byly duety. Barbora zpívala ve dvojici s Tomášem Mikulkou píseň V slepých uličkách (v originále Marika Gombitová a Miroslav Žbirka Její výkon porotu přesvědčil a Barbora se mohla radovat z postupu do semifinálového výběru, ve kterém se o účast ve finále utkalo 18 soutěžících.

Ze semifinálového výběru vybrala porota finálovou desítku. Semifinále se poprvé nevysílalo živě, ale bylo celé kvůli koronaviru předtočeno. Natáčení probíhalo bez účasti diváků v pražském klubu Epic. Barbora v semifinále soutěžila se skladbou I Will Survive, kterou v originále zpívá zpěvačka Gloria Gaynor. Díky svému výkonu se jí podařilo dostat do finále.

Ve finále se předvedla s písní Somebody to Love od britské kapely Queen Svým výkonem přesvědčila dostatečný počet diváků a podařilo se jí postoupit do superfinále. O celkovém vítězi SuperStar 2020 se rozhodovalo 31. května 2020 na TV Nova.

Do finále si vybrala písně I'm So Excited od The Pointer Sisters a Milovanie v daždi od Richarda Müllera Podařilo se jí dostat mezi trojici nejlepších a nakonec se stala absolutní vítězkou.

Články