Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Česká moderátorka a bývalá akvabela Barbora Černošková (rozená Koudelková) se narodila 12. března 1982 v Brně. Moderuje pořady České televize Známá je například jako moderátorka pořadů Branky, body, vteřiny a Sama doma

Kariéra

Je absolventkou brněnského Gymnázia Matyáše Lercha Po maturitě studovala na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, kde si zvolila obor historie – filosofie. Po bakalářském studiu se pustila do studia magisterského, které úspěšně zakončila v roce 2007. Během studií také závodně sportovala. Její parketou bylo synchronizované plavání. Na juniorském mistrovství světa v roce 1999 v Kolumbii obsadila 9. místo. Tvořila tehdy duo s Kateřinou Kudelovou. Celkem 13x se stala mistryní ČR v synchronizovaném plavání kategorie sólo, duo, tým. Soutěžila už za mladší žákyně.

V letech 2003 až 2007 byla externí redaktorkou Redakce sportu ČT Brno. V roce 2007 stala řadovou redaktorkou brněnské sportovní redakce. Z brněnského studia přešla v říjnu 2007 do hlavní redakce sportu České televize v Praze, kde začala moderovat magazín Timeout na ČT4 a zpravodajství Branky, body, vteřiny na ČT1. Mj. moderovala olympijské studio během ZOH 2014 v Soči.

Od roku 2020 je též moderátorkou pořadu Sama doma

Osobní život

V roce 2007 se jejím manželem stal český basketbalista Jiří Černošek, se kterým má tři děti – dcery Elenu a Adrianu a syna Vincenta.

Má tři sourozence – sestry Terezu a Markétu a bratra Jakuba.

Články