Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Česká herečka Barbora Jánová se narodila 18. srpna 1989.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Bára Jánová je nejenom herečka, ale také dramaturgyně a produkční. Věnuje se divadlu, televizním seriálům, filmům i reklamě.

Vyrůstala ve Vlašimi a už na druhém stupni základní školy jí začalo tlouct srdce pro divadlo. Na konzervatoř ke studiu herectví však nebyla přijata. Později odmaturovala na Obchodní akademii ve Vlašimi. Pracovala jako úřednice a studovala sociální a mediální komunikaci na Univerzitě J. A. Komenského,

Později se ke studiu herectví přece jen dostala. Během studia herectví na Vyšší odborné škole herecké v Praze (2010 až 2013) založila se svými spolužáky divadelní soubor La’My, ve kterém vykonávala 5 let funkci principálky a produkční.

Než nastoupila na hereckou dráhu, pracovala jako asistentka režie v České televizi. Byla koordinátorkou festivalu Mental Power Prague Film Festival a spolupracovala také na festivalu mladého umění Český Tučňák.

Od roku 2015 působí jako jako dramaturgyně a produkční v tvůrčí skupině Díra Na Trhu, kterou založila spolu s hercem a muzikantem Williamem Valeriánem. Díra Na Trhu našla domácí scénu v experimentálním prostoru NoD a zabývá se autorským divadlem.

V televizi debutovala epizodní rolí v pohádce Vodník a Karolínka (2010).

Objevila se v seriálech TV Nova Doktoři z Počátků a Ordinace v růžové zahradě, kde ztvárnila doktorku Barboru Nývltovou. Právě díky těmto dvěma seriálům se dostala do širšího diváckého povědomí.

Od ledna 2020 hrála jednu z hlavních rolí v seriálu Slunečná, který vysílá TV Prima. Ztvárnila Sylvu Popelkovou, jednu ze dvou sester, mezi kterými se po smrti otce rozhořel boj o rodinné dědictví.

Často také spolupracuje na studentských filmech FAMU a Prague Film School.

V roce 2020 byla hostem pořadu Extra Host. V rozhovoru s Evou Decastelo prozradila, jak se dostala k herectví či jak ji ovlivnil expřítel Jiří Mádl nebo kamarád Filip Blažek.

Survivor 2022

Byla účastnicí nejdrsnější reality show TV Nova Survivor 2022. Vypadla ve třetím duelu a obsadila celkové 21. místo.

Osobní život

Několik měsíců chodila s hercem Jiřím Mádlem. Byl to právě její tehdejší přítel Mádl, kdo ji přiměl ke studiu herectví.

Profily na sociálních sítích

Články