Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Barbara (Bára) Basiková je česká zpěvačka narozena 17. února 1963 v Praze

Nejznámější písničky

  • Bossa Nova
  • Co na tom je tak zlého
  • Veni Domine
  • Souměrná
  • - "Teď královnou jsem já":https://www.youtube.com/watch?v=atc3tJte6Fo (s "I. Csákovou":https://www.extra.cz/tema/ilona-csakova a "M. Absolonovou":https://www.extra.cz/tema/monika-absolonova)
  • Soumrak bohů
  • Měsíčku na nebi hlubokém
  • - "Proč ten shon":https://www.youtube.com/watch?v=S1f5vlrKf5o&list=PLQ77OVox_h0tPjN3v8gLX4nwUnMdJ9duv (s "K. Střihavkou":https://www.extra.cz/tema/kamil-strihavka a "D. Bártou":https://www.extra.cz/tema/dan-barta)

Kariéra

Vystudovala střední ekonomickou školu. Už v roce 1982 nastoupila do kapely Martina Němce Precedens, posléze spolupracovala se skupinou Stromboli Michala Pavlíčka K oběma zmíněným seskupením se opakovaně vracela, především při kulatých výročích připomínajících jejich vznik.

V devadesátých letech 20. století se zařadila se mezi české muzikálové stálice, excelovala v Jesus Christ Superstar Rusalce, Kleopatře Johance z Arku, Dámě s kaméliemi nebo Obrazu Doriana Graye.

V roce 1991 obdržela ocenění Zpěvačka roku na Výročních československých hudebních cenách. Třikrát se umístila na předních příčkách Českého slavíka (jednou byla druhá, dvakrát třetí).

Tvoje tvář má známý hlas 2020

Byla jednou z osmi soutěžících sedmé řady pěvecké show Tvoje tvář má známý hlas kterou vysílala na podzim 2020 TV Nova Show ovládla herečka Jitka Čvančarová a Bára Basiková skončila na třetím místě.

Osobní život

Za mnohé vděčí svému dědečkovi, který ji od čtyř let vodil do Kühnova pěveckého dětského souboru a posléze i do umělecké školy.

Stala se též patronkou projektu UNICEF pro boj proti novorozeneckému tetanu v rozvojových zemích.

V prezidentské volbě 2013 výrazně podporovala kandidaturu Karla Schwarzenberga po jehož porážce rozeslala přátelům SMS zprávu, v níž otevřeně hovořila o odchodu z České republiky

Vdala se třikrát. S prvním manželem Petrem Basikou má dvojčata Annu a Marii.

S druhým mužem, architektem Jaromírem Pizingerem, žila devět let (údajně ji týral).

Třetí partner, o patnáct let mladší producent a herec Petr Polák si ji vzal roku 2008 na hradě Bouzov. Vychovávali syna Theodora, manželství však skončilo rozvodem o deset let později.

V lednu 2020 přiznala novou (blíže nespecifikovanou) lásku.

Články