Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Připravovaný český celovečerní film podle stejnojmenného knižního bestselleru Radky Třeštíkové

  • Premiéra: 24. září 2020
  • Režie: Rudolf Havlík

Obsazení: herci a postavy

Pod scénářem filmu Bábovky je podepsán vedle autorky knižní předlohy Radky Třeštíkové také Rudolf Havlík. Právě Havlík natočil v roce 2018 podle společného scénáře úspěšnou komedii Po čem muži touží Havlík se u obou těchto projektů ujal také režie.

Hrdinové Bábovek divákům předvedou, že některá setkání dovedou skutečně změnit navěky život. Námět pracuje s myšlenkou, že všichni jsme navzájem propojeni. A vzájemných pojítek je celá řada: vztahy, práce, náhody, nenávist a také láska. Složitá síť je utkaná z emocí, mezi kterými nechybí humor, ironie, bolest, napětí a láska, a my všichni jsme této sítě součástí.

Bábovky zaujmou tím, že mapují současné partnerské i rodinné vztahy, ukazují zábavné a trefné situace z každodenního života. Každý by se v nich tak měl najít.

Práce na scénáři nebyla vůbec jednoduchá. Tvůrci jí zasvětili čtyři roky. Chtěli totiž, aby se film lišil od knihy Bábovky v co nejméně ohledech. Třeštíková uvedla, že chtěli, aby film vyvolal stejnou emoci jako kniha. „Film bude stejně jako kniha pavučinou postav se vzájemně propletenými osudy, ale pro zachování srozumitelnosti - přeci jen film není kniha a nemůžete listovat zpátky - je nakonec “bábovek” míň, na místo dvanácti ženských osudů sledujeme sedm,“ prozradila Třeštíková.

Filmu bychom se kinech měli dočkat na podzim 2020.

Články