Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 tragédie v Mostě Clash of the Stars 5

Slovenský zápasník MMA Attila Végh se narodil 9. srpna 1985 ve městě Dunajská Streda.

Kariéra

Attila „Pumukli“ Végh patří na sousedním Slovensku mezi nejpopulárnější sportovce. Attila vyrůstal v obci Gabčíkovo a už v pěti letech se začal věnovat řecko-římskému zápasu. V 16 letech přesedlal na kempo karate, ve kterém se mu dařilo více a získal velké množství trofejí. Stal se například držitelem 14 maďarských šampionských titulů, ale také evropským a později i světovým mistrem. V roce 2008, ve svých 22 letech, začal s MMA a téměř okamžitě slavil úspěch. Hned v prvním roce vyhrál 9 zápasů. Dokázal si se svými soupeři poradit jak v postoji, tak na zemi.

Brzo si ho všimla polská KSW, což je jedna z největších MMA organizací v Evropě. Záhy na to na našel svého prvního přemožitele. Stal se jím polský zápasník Lukasz "Juras" Jurkowski, který jej porazil na body.

Později zamířili jeho kroky do USA, kde se upsal prestižní MMA organizaci Bellator. Végh se chopil příležitosti a podařilo se mu získat pás v lehké váze, což se předtím žádnému jinému slovenskému sportovci nepodařilo. Pás mu v následujícím zápase sebral Emanuel Newton.

V ruské M-1 Challenge se mu tolik nedařilo, zkusil se upsat v české organizaci OKTAGON MMA První výhru v rámci této organizace slavil v červenci 2017 v Praze, když přemohl Paula Byrneho. Zaznamenal ještě další dvě vítězství, než přišla první porážka. Tu mu v Bratislavě uštědřil americký zápasník Virgil Zwicker.

"Zápas století"

V sobotu 9. listopadu 2019 poměřil Végh ve vyprodané O2 areně v Praze své síly s Karlosem Vémolou Organizátoři označovali toto česko-slovenské střetnutí jako “Zápas století”. Oba zápasí více než 10 let. Před tímto zápasem měl Vémola za sebou 32 MMA zápasů, Végh dokonce 43, z toho 32 výher, 9 porážek a dvě remízy. V našlapané O2 areně byli diváci svědky jeho vítězství. Attila Végh srazil Vémolou k zemi už v prvním kole

Osobní život

V roce 2018 se oženil s Natálií Indrichovičovou. V červnu 2019 pak na sociálních sítích oznámil, že je jeho manželka těhotná. Jeho syn se narodil 6. ledna 2020 K narození syna, který dostal jméno Attila, gratuloval také Karlos Vémola

Profily na sociálních sítích

Články