Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Youtuberka, influencerka, zpěvačka a tanečnice Anna Šulcová, známá jako Anna Šulc, se narodila 4. března 1999 v Praze.

Profily na sociálních sítích

Vtipná videa a skeče začala natáčet už jako náctiletá. V roce 2017 pak vyhrála anketu Czech Blog Awards a stala se Blogerkou roku 2017. Svým odběratelům, kterých má na YouTube přes 485 tisíc, radí ohledně módy a kosmetiky. Její videa měla v polovině roku 2022 přes 147 milionů zhlédnutí. Na svém Instagramu nasbírala už přes 915 000 sledujících.

V roce 2018 si v klání těch, kteří na sociálních sítích něco znamenají, odnesla hned tři tituly - nejlepší autorka videoblogů, nejlepší profil na Instagramu a zároveň pozici české zástupkyně v mezinárodním kole ankety Global Social Awards.

Díky svým vtipným videím se vyšplhala na vrchol české youtuberské scény. Jenomže na konci července 2019 si svým příspěvkem, ve kterém radí, jak si obléci těsné oblečení a neponičit make-up, těžce naběhla. Její vychytávka spočívá totiž v tom, že si nasadí na hlavu igelitový pytlík. Krátce po umístění tohoto videa se objevila tvrdá kritika, že ohrožuje životy dětí.

V lednu 2021 začala Anna Šulcová ve spolupráci s influencerem Jakubem Gulabem zviditelňovat činnost Vlády ČR na čínské sociální síti TikTok Kampaň má mít za účel vyvracet dezinformace o očkování na nemoc covid-19. Vláda ČR za ni měla zaplatit 500 tisíc Kč.

Již delší dobu spolupracuje s módním e-shopem Zalando. Dále má partnerství s Tezemis a MyProtein.

Czech Social Awards 2019

Anna Šulc slavila úspěch na sedmém udílení ocenění osobnostem, které inspirují (a baví) Českou republiku na sociálních sítích. Dne 28. listopadu 2019 získala na Czech Social Awards 2019 ocenění v kategorii Inspiration & Influence. Tato kategorie se zaměřuje na ty, kteří inspirují a mají ten správný vliv.

Články