Trendy tagy válka na Ukrajině Survivor 2023 MS v hokeji 2023 Oktagon

Česká herečka Anna Polívková se narodila 24. března 1979 v Praze.

Nejznámější role

Po herecké konzervatoři, studovala katedru nonverbální divadlo na HAMU pod vedením Ctibora Turby. Absolvovala také studium v zahraničí, a to na Mezinárodní škole pohybového divadla Jacquese Lecoqa v Paříži.

Procestovala Evropu s klaunským pouličním představením Skok kachny a Kanadu se Sabooge Theater Company. Kromě činohry a filmu se věnuje také hře na příčnou flétnu, tanci, technice mimů a akrobacii.

Na filmovém plátně se poprvé objevila v epizodní roli dívky v tanečních ve snímku Návrat idiota od Saši Gedeona. Spolu s otcem Bolkem Polívkou si v roce 2004 zahrála v kriminálním filmu F. A. Brabce Bolero a v roce 2005 v debutu Julia Ševčíka Restart Do širšího povědomí se dostala díky roli Jolany ve filmu Účastníci zájezdu

V seriálu TV Nova Ordinace v růžové zahradě si zahrála doktorku Martinu Hermanovou. Na Nově jste ji mohli vidět i v cyklu Soukromé pasti.

Kromě filmových a televizních rolí, ztvárnila také mnoho rolí divadelních. Hraje například Marii III. ve hře Poslední aristokratka v Divadle na Jezerce Hraje také v La Fabrice a v brněnském Divadle Bolka Polívky Mohli jste ji vidět i ve hře Monology vagíny

Osobní život

V roce 2013 vyhrála šestou řadu taneční soutěže StarDance …když hvězdy tančí O 11 let mladší tanečník Michal Kurtiš se kterým ve dvojici vyhrála, se poté stal jejím životním partnerem Už se spekulovalo, že je na spadnutí svatba, ale pár se místo toho po šestiletém vztahu rozešel. V roce 2019 vyměnila Polívková tanečníka za o 13 let mladšího modela Jiřího Matouška který v roce 2012 usiloval o titul Muže roku na stupně vítězů však nedosáhl.

Chodila například se zpěvákem Jakubem Xavierem Baro, který se později stal partnerem herečky Anny Fixové

Anna Polivková je dcerou herce Bolka Polívky a herečky Evelyny Steimarové

Články