Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Anna Kameníková, rozená Linhartová, je česká herečka, spisovatelka a dcera Jitky Asterové. Narodila se 21. března 1994 v Praze.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Studuje herectví na Pražské konzervatoři

Díky hraní se dostala k prestižnímu focení pro značku Chanel a zúčastnila se přehlídky Karla Lagerfelda na pařížském Fashion Weeku. Vzápětí o ni projevila zájem i jedna z nejúspěšnějších českých návrhářek Tatiana Kovaříková, čímž se stala zimní tváří její kolekce.

Za vedlejší roli ve filmu Nevinnost byla nominována na Českého lva i Cenu české filmové kritiky 2011. Do širšího povědomí diváků se dostala roku 2016 díky seriálu internetové televize Stream.cz s názvem Semestr odehrávajícího se na monitorech počítačů páru ve vztahu na dálku.

Od března 2017 se začala naplno věnovat vaření na svém druhém instagramovém profilu annalinhartovachef. V říjnu 2017 vydala v nakladatelství Knižní klub první knihu, a to kuchařku nazvanou Řešíš/Hřešíš s koncepcí receptů zdravých i méně zdravých.

Také se společeně s Janou Plodkovou a Barborou Polákovou zapojila do pomoci lidem trpícím nemocí motýlích křídel V rámci kampaně se nechala vyfotit úplně nahá.

Osobní život

Má mladšího bratra Adama Linharta.

Její otec strávil šest let ve vězení za daňové úniky.

Dva roky měla přítele, se kterým dokonce plánovala i svatbu, v listopadu 2014 se ale po vzájemné dohodě rozešli.

V červnu 2017 se vdala a přijala příjmení Kameníková po manželovi, kterému přezdívá Stouny. Manželství oznámila na svém Instagramu sdílením svatebních fotek. Mezi hosty byli například i její kamarádi Anna Fialová a Zdeněk Piškula (s ním chodila na přelomu let 2015 a 2016).

Články