Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Anna K., vlastním jménem Luciana Krecarová, je česká zpěvačka, skladatelka a herečka narozena 4. ledna 1965 ve Vrchlabí.

Nejznámější písničky

Kariéra

V dětství závodně lyžovala. Ve třetí třídě se přestěhovala do Prahy a přestoupila na jazykovou základní školu, po níž vystudovala konzervatoř.

Do povědomí publika se uvedla rolí Pacholete ve hře Kytice divadla Semafor Jiřího Suchého (již ve svých osmi letech). Objevila se také v seriálu Malý pitaval z velkého města. (epizoda Kasař).

Její první deska Já nezapomínám (jejíž titulní duet nazpívala s Láďou Křížkem) měla velký komerční úspěch (prodalo se jí na 20 000 kusů).

V pořadí třetí album Nebe z roku 1999 (a stejnojmenný hit na něm), znamenalo podstatnou změnu jejího hudebního vývoje. Bylo natočeno poprvé vlastní kapelou a získalo tři nominace v hudebních cenách Anděl. Od Akademie si nakonec odnesla hlavní cenu v kategoriích Zpěvačka roku a Nejlepší píseň. Později k ní byl natočen videoklip věnovaný Pavlu Tauberovi, letci RAF.

Sošku Anděla získala ještě v letech 2004 (za Nejlepší obal k albu Noc na zemi) a 2005 (v kategorii Videoklip roku k písničce Cukr).

V roce 2016 se zúčastnila taneční soutěže České televize StarDance...když hvězdy tančí, v níž tančila s Markem Hrstkou (skončili na šestém místě).

Osobní život

Vyrůstala u babičky ve Špindlerově Mlýně a na Vrbatově boudě.

Okolo roku 2010 podstoupila léčbu rakoviny prsu, svůj boj s nemocí, na níž umřeli oba její rodiče, (prozatím) vyhrála. Po zmíněné diagnóze každopádně skončily veškeré její plány otěhotnět. Když požádala o adopci, byla odmítnuta. Musela se tedy smířit s tím, že děti mít už velmi pravděpodobně nikdy nebude.

Je aktivní v činnostech týkajících se prevence zmíněné choroby. Např. v kampani Chceš žít jako já? se snažila vyburcovat všechny ženy k pravidelným a včasným návštěvám lékaře. Pomáhá také shánět prostředky na koupi nových mamografických či sonografických přístrojů.

Jejím životním partnerem je Tomáš Vartecký jeden z nejlepších a nejznámějších kytaristů u nás. Žijí spolu od devadesátých let 20. století.

Články