Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Anděl Páně 2 je filmová pohádková komedie režiséra Jiřího Stracha z roku 2016. Předchozí díl Anděl Páně měl premiéru v roce 2005.

Obsazení: herci a postavy

K titulkům nazpívali píseň Karel Gott spolu se svou dcerou Charlotte Ellou Gottovou Natáčelo se na Vysočině, konkrétně na hradě Ledeč nad Sázavou, a v Českém Krumlově.

Film slavil fenomenální úspěch hned po svém uvedení do kin. První víkend ho zhlédlo přes 199 000 diváků. Při televizní premiéře - na Štědrý večer roku 2017 na prvním programu České televize - se stal vůbec nejsledovanější štědrovečerní pohádkou za posledních 15 let. Viděly ho neuvěřitelné 3 miliony diváků.

Děj pohádky Anděl Páně 2

Anděl Petronel (Ivan Trojan který nepříliš nadšeně stráží nebeskou bránu touží po dobrodružství. Jeho přítel a pokušitel čert Uriáš (Jiří Dvořák mu ho vbrzku zajistí. Utrhne totiž jablko ze Stromu poznání. Petronel se mu ho pokusí sebrat a vrátit zpátky. Jejich pošťuchování ale skončí katastrofou. Jablko totiž upadne dolů na Zemi. Co naplat, oba musejí šupem na svět a jablko najít. Na Zemi právě probíhá předvečer svátku svatého Mikuláše a čerty a anděly se ulice jen hemží. Petronel s Uriášem se při své honbě za jablkem setkávají s malou Anežkou (Anna Čtvrtníčková) a její krásnou maminkou Magdalenou (Vica Kerekes která dře v jako švadlenka pro vydřiducha Košťála (Bolek Polívka partou agresivních nepoctivých koledníků (Marek Taclík Pavel Liška Stanislav Majer a sympatickým párkařem (Vojtěch Dyk Než se jim podaří jablko najít a vrátit ho tam, kam patří, užijí si pořádnou melu. A po řadě lidských i „božských" zkoušek nakonec zjistí, že cesta k poznání vede především přes sebe sama, přes objevení síly přátelství, lásky a schopnosti odpuštění.

V laskavé, mile vtipné a kouzelné pohádce, kterou právem oceňují kritici i diváci, dále hrají: Jiří Bartoška Klára Issová Marián Labuda Jiřina Bohdalová Josef Abrhám Anna Geislerová Martin Huba, Veronika Žilková Petr Čtvrtníček Gabriela Osvaldová Michal Horáček Matěj Hádek Lucie Bílá a Viktor Preiss

Články