Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Alexandra Kiňová je matkou prvních českých paterčat. Jejím partnerem a otcem dětí je o 3 let starší Antonín Kroščen. Společně žijí v Milovicích.

Paterčata se narodila dne 2. června 2013 v podolské nemocnici v Praze a jmenují se Tereza, Alex, Martin, Michael a Deniel. Kiňové, která musela podstoupit císařský řez, bylo v té době 23 let. Porodní váha dětí, které se narodily předčasně, se pohybovala od 1214 do 1340 gramů.

Na podporu rodiny vznikla sbírka, kterou založil Klub dvojčat a vícerčat. S touto organizací se dostala Kiňová do sporu a ukončila s ní spolupráci. Dokonce na Klub dvojčat a vícerčat podala žalobu a domáhala se vydání částky vybrané ve sbírce. Celkem se jednalo o 616 tisíc korun. Tyto prostředky převedl klub na magistrát, který je předal Kiňové formou daru. Kvůli tomu přišla rodina o některé sociální dávky.

První česká paterčata byla počata přirozenou cestou. Šance na vznik pětičetného těhotenství spontánní cestou je 1 ku 48 milionům. Na světě žije 800 paterčat, spontánně bylo počato 130 z nich.

Články