Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Italský podnikatel, špičkový manažer a miliardář Alessandro Nasi se narodil v roce 1974 v Turíně. Je jedním z dědiců italské automobilky Fiat.

Kariéra

Vyrůstal v New Yorku, později se pak vrátil do Itálie, kde vystudoval ekonomii na Turínské universitě. Svou kariéru odstartoval jako finanční analytik v bankovním sektoru. Působil mj. v Merrill Lynch a JP Morgan v New Yorku.

V roce 2005 se připojil jako vysoký manažer ke koncernu Fiat Group. Automobilku Fiat založil v roce 1899 Giovanni Agnelli,Alessandro Nasi je součástí v Itálie významné rodiny Agnelli, jejíž majetek se počítá v miliardách dolarů. V roce 2000 byl majetek rodiny odhadován na pět miliard dolarů, kvůli problémům na trhu sice poklesl na zhruba 2 miliardy, i tak je to ale v přepočtu zhruba 40 miliard korun.

Nasi zastával v automobilce Fiat řadu významných a vrcholových funkcí. Je také ředitelem finanční společnosti Giovanni Agnelli B.V.

Osobní život

V roce 2014 začal chodit s českou modelkou herečkou a 1. vicemiss České republiky z roku 1998 Alenou Šeredovou Ta byla v letech 2011 až 2018 provdána za hvězdu italského fotbalu Gianluigi (Gigiho) Buffona jejich vztah zkrachoval dlouho před rozvodem kvůli nevěře slavného fotbalisty.

Na konci ledna 2020 Alena Šeredová oznámila, že se svým novým životním partnerem čeká dítě Jejich dcera přišla na svět v květnu 2020 a dostala jméno Vivienne Charlotte

Alessandro má stejně jako Alena dvě děti z předchozího vztahu (Andrea a Daniel).

Články