Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Český herec a moderátor Aleš Háma se narodil 6. května 1973 v Karlových Varech.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

V letech 1988 až 1994 studoval na Pražské konzervatoři Jeho spolužáky byli Adéla Gondíková Tereza Pergnerová Kateřina Hrachovcová Jakub Wehrenberg a další. Do svého prvního angažmá nastoupil ještě v době studií (1993) do divadla v Kladně.

Po dokončení konzervatoře odjel na dva roky do USA, kde studoval a pracoval. Když se v roce 1996 vrátil zpět do České republiky, byl u vzniku hudební skupiny Hamleti. Ve stejné době se stal moderátorem rádia Frekvence 1 Moderoval ve dvojici s Jakubem Wehrenbergem.

Ztvárnil řadu muzikálových rolí. Hrál například v Draculovi, Angelice, Rebelech. Jeho první velkou rolí byl v roce 2000 Doody v Pomádě.

Proslavil se především jako moderátor televizních pořadů na několika televizních stanicích. Na České televizi moderoval například soutěžní pořady Čtyři v obraze, Taxík Kde domov můj? Duety… když hvězdy zpívají či anketu Atlet roku.

Od roku 2017 byl porotcem české verze pěvecké show Tvoje tvář má známý hlas Nechyběl ani v sedmé řadě Tvoje tvář má známý hlas 2020 V osmé řade show Tvoje tvář má známý hlas 2021 se zhostí úlohy moderátory. Pořad bude moderovat společně s Ondřejem Sokolem

Články