Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Aleš Cibulka je český televizní a rozhlasový moderátor a publicista.

Narodil se 25. března 1977 v Sokolově (tehdejší Československo).

Kariéra

Absolvoval gymnázium ve svém rodišti, od 12 let si přivydělával jako elév krajských novin​, v patnácti se stal moderátorem karlovarského rádia Diana. Dva roky působil v TV Nova, kde uváděl Snídani s Novou.

Od 1998, kdy ukončil studia na pražské Vyšší odborné škole herecké, se stal spolupracovníkem (posléze i zaměstnancem) České televize, kde moderoval Dobré ráno s ČT, zeměpisnou soutěž pro děti Baťoh a pořad O češtině.

Jeho hlas je známý z Dobrého jitra s Českým rozhlasem, Hosta do domu a Toboganu. Od 2019 dostal více prostoru na stanici ČRo Dvojka, vysílá na ní Nedělní kolotoč, Dva na dvojce, Blízká setkání, Na červeném koberci a další pořady.

S Jiřinou Jiráskovou (†2013) dvakrát uváděl slavností vyhlašování cen TýTý, každoročně moderuje dětskou soutěž Zlatý oříšek.

Působí i jako umělecký publicista, napsal dvě životopisné knihy o herečce Nataše Gollové (†1988) a jednu o její kolegyni Zdence Sulanové (†2004).

Od 2012 uváděl na TV Barrandov soutěž Česká tajenka, od 2013 byl také průvodcem talk show Sejdeme se na Cibulce, 2017 moderoval Roztoč to!

V srpnu 2014 se stal kmotrem rozhledny Cibulka, která stojí na Šibeničním vrchu u Oloví na Sokolovsku.

Sám sebe zahrál ve filmu Modelky s.r.o., ze seriálů, v nichž se objevil, lze zmínit Modrý kód, Stopy života nebo Zdivočelou zemi. Podílel se i na výrobě několika dílů 13. komnaty.

Osobní život

Mezi jeho záliby patří filmy pro pamětníky, vaření a zahradničení, je příbuzensky spřízněn s českým akademickým architektem Otakarem Binarem (1931).

Od 2008 žije v registrovaném partnerství s hercem a dabérem Michalem Jagelkou (1977).

Články