Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Modelka, herečka a 1. vicemiss České republiky z roku 1998 Alena Šeredová (po sňatku s italským brankářem Gianluigi Buffonem Alena Buffon) se narodila 21. března 1978 v Praze. Žije dlouhodobě v Itálii.

Kariéra

Modelingovou kariéru odstartovala už v dětství. V 15 letech ji nafotil fotograf Jadran Šetlík. V 16 se procházela po molech a fotila v Řecku, v 17 letech rozrazila dveře velkého modelingového světa v Miláně.

V roce 1998 se stala 1. vicemiss České republiky, v soutěži Miss World, na kterou tak postoupila, skončila na čtvrtém místě. To byl na dlouhou dobu největší český úspěch ve světové soutěži. Překonala ho až Taťána Kuchařová která v roce 2006 zvítězila. Alenu Šeredovou ale v roce 1998 porazila v české soutěži krásy Kateřina Stočesová Ta ale nikdy neprorazila, na rozdíl od Aleny Šeredové.

Alena Šeredová měla ale i herecké ambice, které do značné míry naplnila. V roce 1999 odstartovala svoji hereckou kariéru v divadelní hře Dívčí válka od Františka Ringa Čecha který do ní kromě ní obsadil i Ivu Kubelkovou a Kateřinu Kornovou

V Itálii, kam se přestěhovala, účinkovala v pořadu italské televize RAI autora Giorgia Panariella Torno Sabato – La Lotteria (Vrátím se v sobotu – Loterie), oceněném v anketě Telegatto (obdoba české TýTý Italové si ji zamilovali. Často bývala hostem jiných televizních pořadů.

V roce 2002 získala několik cen a byla označena za objev italské televize. Hrála i v italském divadle a ve vánočním filmmu Christmas in Love z roku 2004.

Od roku 2003 má italské občanství a v rozhovoru pro tisk řekla, že se do České republiky již nehodlá vrátit.

Ale vrátila se aspoň na skok, byť jen krátký. Na podzim 2010 byla spolu se Zdeňkem Troškou Adélou Banášovou a Paľem Haberou členkou poroty soutěže Talentmania Kvůli sporům s TV Nova ale brzy s porotcováním soutěže skončila.

Zapojuje se do charitativních a sociálních aktivit a zúčastňuje se benefičních akcí v Itálii i dalších zemích.

Osobní život

Jedním z jejích prvních mediálně známějších partnerů byl Bořek Slezáček Chodila také s italským hercem Edoardo Costou nebo režisérem Luigim De Alurentiisem. Spekulovalo se i o vztahu s milionářem a manažerem Formule 1 Flaviem Briatorem. To ale Šeredová vyvracela.

16. června 2011 se ve vyšehradské Bazilice svatého Petra a Pavla vdala za hvězdu italského fotbalu Gianluigi (Gigiho) Buffona. Rozvedli se po dlouhých tahanicích v roce 2018.

28. prosince 2007 se jim narodil syn Louise Thomas. 2. listopadu 2009 porodila druhého syna, kterého pojmenovali David Lee.

V roce 2017 začala chodit s milionářem Alessandrem Nasim Na konci ledna 2020 oznámila, že s ním čeká dítě. V květnu 2020 se stala trojnásobnou maminkou, když přivedla na svět dceru Vivienne Charlotte

Články