Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Tělo ženy (53) pokrývají tisíce nádorů: Zákeřné onemocnění jí zabilo syna (†6), ale ona jde životem dál

Tělo ženy (53) pokrývají tisíce nádorů: Zákeřné onemocnění jí zabilo syna (†6), ale ona jde životem dál
Zdroj: youtube.com
Sandra De Santos (53) se odmalička potýká s nepříjemným onemocnění. Neurofibromatóza způsobuje, že má tělo pokryto tisíci menšími nádory. Nemoc po ženě zdědily i tři děti, čtvrté zůstalo celoživotního hendikepu ušetřeno. Ačkoliv jde ve většině případů o nádory nezhoubné, Sandra už musela pochovat jedno ze svých dětí (†6). Jak se s tragédií vypořádala?

Sandra De Santos z brazilského Rio de Janeira je silná žena. Už v pubertě ji postihlo velké neštěstí, ukázalo se totiž, že trpí neurofibromatózou. Kvůli nemoci má po celý život tělo pokryto nevzhlednými, pro mnohé odpudivými, nádory. Nemoc přitom nepostihuje jen kůži, ale i nervový systém.

Třiapadesátiletá Brazilka se s nemocí vyrovnává po svém. "Jsou chvíle, ve kterých jsem vážně zoufalá. Třeba když se na sebe dívám do zrcadla nebo když na mě lidé znechuceně zírají na ulici. Ale mám skvělou rodinu, která pokaždé stála za mnou," svěřila se Sandra.

Přestože by se ještě před pár lety neodhalila, dokázala hodit stud za hlavu. Dnes běžně chodí na pláž a je pyšná na manžela, že ji miluje takovou, jaká je.

Onemocnění po Sandře zdědily i její tři děti, čtvrté vyvázlo. Osud jí však ke vší smůle zasadil i další ránu. Druhého syna jí nemoc zabila, byl totiž mezi deseti procenty případů, kdy se nádory stávají zhoubnými.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy