Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Tělo Jitky Frantové Pelikánové je stále v márnici: Leží tam už tři týdny kvůli karanténě

Tělo Jitky Frantové Pelikánové je stále v márnici: Leží tam už tři týdny kvůli karanténě
Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 9 fotografií
Koronavirus
Jitka Frantová Pelikánová zemřela už 19. dubna ve věku 87 let a stále se nekonal její pohřeb. Protože byly uzavřené úřady, pro její přátele bylo prakticky nemožné pohřeb zorganizovat. Hereččino tělo je stále v římské márnici. S těmito informacemi přišel deník Aha!, kterému to potvrdil i hereččin manažer.

Itálie je stále v přísné karanténě a je prakticky nemožné vyřešit i takové záležitosti, jako jsou pohřby. Kvůli vysokým počtům nakažených a mrtvých musí italská vláda postupovat velmi opatrně. Herečka Jitka Frantová Pelikánová zemřela už před třemi týdny a její tělo stále leží v márnici.

Stále v márnici kvůli karanténě

Její manažer Gianluca Berti deníku Aha! tuto informaci potvrdil. "Chudák Jitka, je pořád v márnici. Kvůli přísné italské karanténě jsem neměl možnost nic vyřešit. Teď se tu začínají opatření konečně rozvolňovat. Budu moci s úřady vyjednávat o posledním rozloučení," popsal Berti situaci pro deník.

Herečka neměla žádné děti a v současné době není naživu ani žádný člen rodiny. Proto už v minulosti pověřila právě svého manažera Bertiho, aby za ni jednal v případě, že ona toho nebude schopna. "Po víkendu by měli otevřít notáři a soudy, takže cesta k vyřízení pohřbu a pozůstalosti je otevřená," doplnil manažer z Říma. I prezident Miloš Zeman čeká na vyjádření k poslednímu rozloučení. Je v pravidelném spojení s českou ambasádou v italském hlavním městě. S herečkou byli velmi dobří přátelé.

Selhání srdce kvůli zápalu plic

Jitka Frantová Pelikánová prodělala v únoru nachlazení, které přešlo v těžký tápal plic. Měsíc proležela v nemocnici a nakonec, po zhubnutí mnoha kil, se zotavila. Poté se léčila doma, avšak 19. dubna se jí udělalo hůř, měla prý horečku, špatně se jí dýchalo a na krátkou chvíli omdlela. Požádala o pomoc svou sousedku, která jí chodila pro nákup.

Kvůli zevnitř zamčeným dveřím se do bytu nemohli dostat záchranáři. Přivolaní hasiči použili okno, ale už bylo pozdě. Herečka byla nalezena bez známek života. "Příčinou smrti bylo selhání srdce, které bylo oslabeno zápalem plic," uvedl pro Aha! hereččin manažer.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy