Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Televizní program na Vánoce 2020: ČT nabídne novou pohádku s Vojtou Kotkem, Prima Troškova Strašidla a klasiku

Televizní program na Vánoce 2020: ČT nabídne novou pohádku s Vojtou Kotkem, Prima Troškova Strašidla a klasiku
Zdroj: archiv, ČT
+ Dalších 7 fotografií
vánoce 2020
Česká televize na Vánoce připravila hned čtyři pohádky. Na Štědrý den chystá novinku O vánoční hvězdě s Vojtou Kotkem (32) a Leonií Brill (23) a na Boží hod odvysílá v premiéře výpravný film Hodinářův učeň. Do tajů O léčivé vodě nás pak zasvětí Paní vod a pramenů Linda Rybová (45) a k Loupežnické baladě zve ČT především neslyšící. Zato TV Prima přichází se zaručenou klasikou jako Sedmero krkavců, Sám doma, ale uvidíte i Strašidla Zdeňka Trošky. Vánoční pohodu můžete letos víc než kdy jindy vychutnávat právě u obrazovek.

Dobro a zlo se utkají hned na první den sváteční v úplně první pohádce scenáristky a režisérky Jitky Rudolfové Hodinářův učeň Hraje v ní Jana Plodková, Jaroslav Plesl, Václav Neužil a Viktor Preiss Česká televize uvede výpravný film v premiéře, v kinech ho diváci mohli vidět v loňském roce.

Režisérka Jitka Rudolfová obsadila Plesla s Neužilem jako „sudičky“. "Ano, my jsme si na natáčení přímo rochnili. My jsme si vlastně pořád stěžovali, že nás režiséři neobsazují spolu. A tak nás Jitka, naše kamarádka, se kterou spolupracujeme už potřetí (nejdřív to byla Rozkoš a pak Zoufalci), chytla za slovo a dala nás teda 'fest' dohromady," prozradili pobaveně Plesl s Neužilem, kteří k sobě mají v Hodinářově učni opravdu velmi blízko, hrají totiž siamská dvojčata. Poctou pro oba herce bylo zahrát si s Viktorem Preissem, představitelem hodináře.

„Měl jsem tendenci trochu obhajovat jeho lidské slabosti, nikoliv ho dělat lepším. Je to chytrák a despota, taky lakomec, který chce oklamat osud,“ myslí si Preiss. Pohádky jsou podle něj nesmrtelné, i když vymyslet originální příběh je kumšt, myslí si oblíbený český herec.

Nová štědrovečerní pohádka O vánoční hvězdě

Na Štědrý den se můžete na České televizi v hlavním vysílacím čase těšit na novou pohádku O vánoční hvězdě A při natáčení se hvězd potkalo hned několik. Krátce po porodu natáčela Tereza Ramba a Vojta Kotek se objevil v roli učitele, který se zamiluje do princezny v podání Němky Leonie Brill. A Ondřeje Sokola uvidíte v dlouhé blonďaté paruce. Podle další z hvězd - Ani Geislerové - by právě jeho postava Siria v pohádce o hvězdách mohla patřit mezi jednu z nejvtipnějších.

Linda Rybová se představí v roli Paní vod a pramenů ve filmu O léčivé vodě Příběh režíroval Ján Sebechlebský. A ČT nachystala pohádku i pro neslyšící diváky Loupežnická balada.

Prima nabídne klasiku

TV Prima sáhla po zaručené klasice a odvysílá kromě Pyšné princezny a pohádky S čerty nejsou žerty jeden z posledních filmů Zdeňka Trošky Strašidla, a to po osmé večer den před Silvestrem, tedy 30. prosince.

Na Štědrý den se ve 20:15 vrací k oblíbené komedii o opuštěném Kevinovi Sám doma Druhý díl pak Prima pustí hned na druhý den ve stejný čas. Těšit se můžete i na Sedmero krkavců, pohádku Panna a netvor, film Jméno růže nebo na americkou komedii Matky na tahu o Vánocích.

Anděl Páně drží rekord

Pohádkou Sedmero krkavců odstartovala ČT tradici štědrovečerních pohádek, a to už v 90. letech. Od roku 1993, kdy měl film Ludvíka Ráže televizní premiéru, chystá pro diváky novou pohádku pravidelně každý rok.

Třeba premiéru pohádky Jiřího Stracha Anděl Páně 2 zhlédly na Štědrý večer roku 2017 více než tři miliony diváků. A drží tak divácký rekord. Diváci jsou ale stále věrní i starým dobrým klasikám, jako jsou pohádky Tři oříšky pro Popelku, Šíleně smutná princezna, Princezna se zlatou hvězdou a spoustě dalších.

Televize během Vánoc zažívají opravdové žně, ani letos tomu nejspíš nebude jinak. Obzvlášť když většina lidí zůstane pravděpodobně doma.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy