Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Televizní premiéra filmu Teroristka: Iva Janžurová se kvůli své roli naučila střílet

Iva Janžurová ve filmu Teroristka
Zdroj: cinemart.cz
+ Dalších 5 fotografií
hit
Černá komedie Teroristka, která má v neděli svou televizní premiéru, vypráví o učitelce v penzi, která se rozhodne opatřit si zbraň a namířit ji na místního bosse v podání Martina Hofmanna (42) poté, co zjistí, že spravedlnosti nelze docílit jinak. Iva Janžurová (78) v hlavní roli ve snímku exceluje, scénář byl napsán přímo pro ni, musela se naučit jen jedinou věc - střílet.

Hlavní hrdinkou černé komedie Teroristka je Marie, učitelka v penzi, která si jednou řekne, že už si nechce připadat jako kráva. Když jí proti arogantnímu strůjci lokálního zla nepomůže ani starostka, sežene si zbraň a rozhodne se místního bosse v podání Martina Hofmanna zabít. Brzy však zjistí, že stejně jako je vražda složitá morálně, je nesnadná i prakticky.

Natáčení probíhalo v okolí Prahy a řeky Berounky v místech zahrádkářské kolonie a v luxusním sídle jednoho z filmových hrdinů Macha. Iva Janžurová se do role Marie dokonale vžila a na plátně podle diváků předvedla neuvěřitelný výkon.

Iva Janžurová na střelnici

Scénář byl napsán přímo pro Janžurovou, aby ale byl snímek dotažen k dokonalosti, musela se legendární herečka naučit něco, do čeho se v 78 letech jen tak někdo nepustí. Poprvé vzala do ruky zbraň a začala se učit střílet! Její snaha se evidentně vyplatila, protože právě její herecký výkon byl diváky, kteří film viděli už v kinech, opěvován nejvíce.

Outsider a Insider: Kabát z ostudy v šatníku Miss World Kuchařové a pomsta Tiffany RichBitch

Související články

Další články

Nejnovější kauzy