Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Televize neodvysílá Tři oříšky pro Popelku kvůli alergikům: Satirickému článku lidé věřili

Tři oříšky pro Popelku je československo-německá pohádka.
Zdroj: Se souhlasem České televize
vánoční pohádka
O Vánocích se lidé těší nejen na pohodu, jídlo nebo dárky, ale také pohádky. Spoustu pohádek. Norové však byli strachy bez sebe, když vyšla zpráva, že se u nich kvůli alergikům tradičně neodvysílá pohádka Tři oříšky pro Popelku. Zpráva však přišla ze satirického webu, šlo tedy pouze o nadsázku. A televizní stanice se dala do vysvětlování.

Norský web Nyhetshjulet se zaměřuje převážně na satiru, což ne každý chápe. Vydali článek o tom, že se na Vánoce v televizi nebude vysílat jedna z nejoblíbenějších pohádek Tři oříšky pro Popelku kvůli lidem s alergií, pochopitelně na ořechy.

"Dlouholetá tradice státní televize, která na Štědrý den vysílá československou pohádku Tři oříšky pro Popelku, je minulostí. NRK eviduje plno stížností od alergiků na ořechy, kteří se cítí dotčeni," stojí na satirickém webu. Článek si přečetlo přes 80 tisíc lidí.

Norové zprávě uvěřili a začala mírná panika, jmenovaná stanice NRK proto začala vše okamžitě vyvracet. Nor Vidar Eidhammer se kromě novinařiny věnuje i produkci na oné stanici. Na jeho sociálních sítích stojí komentář, kde píše, jak je důležité ověřování informací a kritika zdrojů v rámci školní výuky. Vyzval navíc děti, aby informovaly starší členy rodiny.

Stanice NRK tedy normálně vysílat Tři oříšky pro Popelku bude, Norové se proto nemají čeho bát.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy