Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

"Tekla mu z hlavy krev a nejen to. Byl v bezvědomí." Brit chránil vlastním tělem chlapečka v Barceloně

"Tekla mu z hlavy krev a nejen to. Byl v bezvědomí." Brit chránil vlastním tělem chlapečka v Barceloně
Zdroj: dailymail.co.uk
+ Dalších 7 fotografií
Španělsko se stále vzpamatovává ze čtvrtečního teroristického útoku, při kterém zahynulo 14 lidí. Příběhy těch, kteří u teroru byli, teď vyplouvají na povrch. Jedním z hrdinů těchto příběhů je i Brit Harry Athwal (44), který riskoval svůj život, aby zachránil malého chlapečka.

Když ve čtvrtek v podvečer najela dodávka do davu lidí na frekventované ulici La Rambla v Barceloně, každý se v záchvatu paniky chtěl schovat. To však není příběh turisty Harryho Athwala. "Dodávka kličkovala po silnici, lidé létali vzduchem," vzpomíná. V momentě, kdy útok započal, stál Harry na balkoně jedné z restaurací a všiml si, jak vůz doslova smetl jedno z dětí, které byly v unikajícím davu.

Chlapeček zůstal po prudkém nárazu ležet na zemi. I přes velké riziko se k němu Athwal rozběhl. "Byl v bezvědomí, měl nohu vytočenou špatným směrem, z hlavy mu tekla krev, věděl jsem, že to byla víc než krev. Nemohl jsem ho nechat jen tak ležet. Vypadal jako můj syn," popisuje otřesný zážitek

Španělská policie má nového podezřelého. Je jím Younesi Abouyaaqoub, který řídil dodávku. Zabil 14 lidí a je stále na útěku. Policie případu dává největší prioritu a Younesi je hlavním podezřelým. Španělská vláda tvrdí, že další útok nehrozí, a proto nebude zvyšovat stupeň ohrožení.

" style="border: none; position: relative; visibility: visible; display: block; margin: 0px; padding: 0px;" height="120px" width="400px">

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy