Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Těhotný muž nebo nebinární osoba: Nová nabídka smajlíků je vskutku pestrá

Nová várka podivných emotikonů.
Zdroj: Emojipedia
Genderová neutralita

Na sociální sítě zanedlouho přibudou nové emotikony, které budou moci uživatelé využívat v konverzacích. Mezi nimi budou třeba smajlíky těhotného muže nebo přátelské potřásání rukou v rozličných barvách pleti. Tvůrci tímto krokem zareagovali na kritiky, podle nichž nebyla dosavadní nabídka emotikonů dostatečně společensky inkluzivní. 

Nové emotikony jsou na cestě a budou rozmanitější než kdy dřív! Nezisková organizace Unicode Consortium, která pomáhá vysvětlovat význam emotikonů od společností Apple a Google, uvedla, že nová sada bude lépe vystihovat genderovou a etnickou rozmanitost.

Už v minulosti byli tvůrci kritizováni za to, že nejsou společensky rozmanití, což se nyní snaží změnit, jak uvedl web Unilad. Lidé tak budou moci například využívat emotikon člověka nejasného pohlaví, čímž reagují na nebinární lidi a trans osoby.

Těhotný muž? Žádný problém!

To ale není vše. K dispozici budou také smajlíky těhotných mužů. Ty vznikají proto, aby tvůrci ukázali, že ve společnosti může mít dítě také trans muž nebo nebinární osoba. Téměř všechny dosavadní emotikony nově dostanou genderově neutrální varianty a tam, kde to bude dávat smysl, si uživatelé budou moci vybrat emotikony s mužskými či ženskými rysy,” vysvětlil blíže šéf webu Emojipedia Jeremy Burge.

Nová sada smajlíků by se měla objevit v průběhu následujících měsíců. Kromě již výše zmíněných emotikonů přibude například rentgenový snímek, řidičský průkaz, pozdrav salutováním nebo ikona pro rovnoprávnost.

Bartošová brala úspěchy jako samozřejmost, svou slávu ale neustála, tvrdí její první manažer. Showbyznys ji semlel

Související články

Další články

Nejnovější kauzy