Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus finále MasterChef 2020 Svatba na první pohled

Nejnovější kauzy

Těhotné zvracející ženy přivádějí na svět spíš holčičky než kluky!

Zdroj: Profimedia.cz
Tak už je to potvrzeno, nejde jen o pouhé babské tvrzení. Skutečně zvracející ženy rodí častěji dcery než syny. Takže pokud netrpělivě čekáte na oznámení pohlaví vašeho miminka, pak vezměte v úvahu i to, jestli často zvracíte nebo ne.

Těhotenské nevolnosti trápí až tři čtvrtiny budoucích maminek. Dost z nich zvrací opravdu často, takže je to pro ně už na denním pořádku. Existuje ovšem jedno procento těhotných žen, jejichž nevolnosti jsou tak silné, že následkem zvracení hubnou a mají obtíže s dehydratací. Právě tyto ženy přivádějí na svět většinou dcerky.

Pokud se rozhodujete, jestli chcete dcerku nebo chlapce, vezměte v úvahu všechny evoluční výhody i nevýhody obou pohlaví. Bohatým rodinám se z hlediska vývoje lidstva bude více hodit chlapec a chudí budou potřebovat dceru, která se dobře provdá. Naprostá většina rodičů se takhle samozřejmě nerozhoduje.

Podle výzkumu o těhotenství ve švédském zdravotnickém registru z let 1978 – 2005 bylo celkem 1,65 milionu těhotných žen. Nadměrně zvracející ženy porodily holčičku v 56 % případů. Pokud vás tedy celé těhotenství trápí nevolnosti, můžete začít nakupovat růžovou výbavičku.

Související články

Další články