Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Těhotná žena zachránila manžela před žralokem: Viděla krev a neváhala ani vteřinu

Těhotná žena zachránila manžela před žralokem: Viděla krev a neváhala ani vteřinu
Zdroj: Pixabay.com / archiv Margot Dukes Eddy
+ Další 4 fotografie
hrdinka
Těhotná Margot Dukes Eddy ani vteřinu nezaváhala na lodi a u souostroví Florida Keys zachránila svého manžela před jistou smrtí. Andrew Charles Eddy šnorchloval u korálového útesu Sombrero Reef, když v tom na něj zničehonic zaútočil žralok.

Policie americkým médiím vypověděla, že Andrew Charles Eddy v neděli šnorchloval u korálového útesu, času na obdivování podmořských krás měl ale jen málo. Téměř okamžitě poté, co vlezl do vody, ho napadl žralok, který ho kousl do ramene.

Těhotná Margot Dukes Eddy svého manžela sledovala z lodi, na které byla se zbytkem své rodiny. Když spatřila hřbetní ploutev a krev, neváhala ani vteřinu a pro Andrewa do vody skočila. Z moře ho vytáhla ven a příbuzní okamžitě volali záchranku.

Podle záchranáře Ryana Johnsona byl Andrew po příjezdu posádky v kritickém stavu. Musel být letecky transportován do nemocnice v Miami, kde mu lékaři ošetřili vážně zraněné rameno. Nebýt rychlého zásahu Margot, zřejmě by nepřežil.

Žralok

V oblasti kromě rodiny Andrewa a Margot šnorchlovali ještě další lidé. Ti policii a záchranářům vypověděli, že žralok měřil něco okolo tří metrů. Podle webu BBC mohlo jít o žraloka bělavého, který se v této oblasti vyskytuje. Ačkoliv jsou útoky těchto oceánských predátorů vzácné, zrovna Florida, kde napadený muž šnorchloval, čítá nejvíc žraločích útoků na světě - jen za rok 2019 jich tam proběhlo 21.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy