Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek Útok na mešitu Věra Bílá

Nejnovější kauzy

Těhotná žena, která byla pohřbena v devátém měsíci, porodila v rakvi

Ilustrační foto.
Archeologové objevili pozůstatky středověké ženy, která byla pohřbena v rakvi a následně v ní porodila. Po levé straně těla měla údajně vyvrtané díry. Analýza objevila pozůstatky kostí plodu mezi jejíma nohama. Žena byla pravděpodobně po operaci, jelikož měla otvor v hlavě.

Archeologický objev v Itálii ve městě Imola šokoval snad všechny. Postava ženy byla objevena v roce 2010 a spadá do období raného středověku. Ženská postava měla mezi nohama pozůstatek plodu, to znamená, že byla při pohřbívání těhotná ve 38. týdnu. Analýza ukázala, že během pohřbu byla žena i dítě pravděpodobně mrtvá, takže je záhadou, jak žena dokázala dítě z těla vytlačit, píše Daily Mail.

Další záhadou je, že měla vyvrtaný otvor v mozku a odborníci tvrdí, že s ním žila ještě týden. Příčinou smrti budoucí rodičky mohla být takzvaná Eclampsie, což je finální fáze z takzvané pre-eklampsie, kdy má žena záchvaty. Ženy postihuje po dvacátém týdnu těhotenství. Operací se jí mohli její stav snažit zlepšit a ona v důsledků ní následně mohla zemřít. S jistotou se to ale říci nedá.

Mohlo by vás zajímat

Další články