Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Těhotná vražedkyně zmizela: Petra Janáková (29) má cestovní pas a může být kdekoliv

+ Další 2 fotografie
útěk
Po těhotné vražedkyni Petře Janákové (29) se slehla zem. Z vězení, kde si odpykala 2 roky ze 30, byla propuštěna na základě toho, že za mřížemi záhadně otěhotněla. Janáková se nemusí nikde hlásit a byl jí ponechán i cestovní pas, takže je dost možné, že se nachází na druhém konci planety.

Po odpykaných pouhých dvou letech z celkových 30, na které byla Petra Janáková (29) odsouzena za vraždu sběratele mincí Evžena, byla vražedkyně propuštěna na svobodu. Žena, která zabíjela pro peníze, ve vazební věznici v Hradci Králové záhadně otěhotněla. A tak ji ostravský krajský soud propustil na svobodu.

Z vězení odešla s občanským průkazem, řidičským průkazem, ale i cestovním pasem. Po návratu z vězení se Janáková nastěhovala zpět do Jilemnice, ale sousedé se jí báli. Začali podepisovat petici proti její osobě.

Nyní však ale není jisté, zda se Janáková nevypařila. Protože ani starosta si vůbec není jist, zdali tam stále žije. Podle místních se vražedkyně často procházela kolem kašny, ale už ji dlouho nikdo neviděl. Podle platných českých zákonů bude Janáková na svobodě až do září 2020, kdy bude dítěti rok. Do té doby nemá povinnost se kdekoliv hlásit. A vzhledem k tomu, že má u sebe platný cestovní pas, je zcela možné, že se odstěhovala bůhví kam do zahraničí. Další možností je podle sousedů to, že se schovává u bratra v Chomutově.

Jak vlastně otěhotněla, není jasné. Ona tvrdila, že ji znásilnili dozorci, možností je ale vícero, sperma jí mohl dát některý z vězňů, případně ho mohl někdo za mříže propašovat.

Petra a Jaroslav Janákovi, kteří v době vraždy tvořili manželský pár, vylákali v červenci 2017 sběratele poštovních známek a mincí z Prahy na schůzku do Jičína. Při společné cestě autem pak Janáková muže zastřelila a manželé tělo oběti odtáhli do kukuřičného pole u Lázní Bělohradu. Tam se druhý den Janák vrátil, aby zesnulému sebral 34 tisíc korun, které měl u sebe. Manželé se rovněž dvakrát pokusili zabít svého zaměstnance z herny v Nové Pace a podle soudu chystali další dvě loupežné vraždy sběratelů

Mohlo by vás zajímat

Další články