Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Těhotná moderátorka Novy Petra Svoboda: Nemůžu se dočkat svého chlapečka

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 13 fotografií
rozhovor
Krásná moderátorka Televizních novin Petra Svoboda (36) prožívá aktuálně nejkrásnější období v životě ženy - s manželem Ondřejem Křivkou se těší na prvního společného potomka. Petra, která nyní používá příjmení Křivková-Svoboda, exkluzivně pro eXtra.cz prozradila, jak těhotenství prožívá a jak jí bude chybět vysílání v televizi.

Petro, načas jste se kvůli těhotenství rozloučila s moderováním na Nově. Jste s nadřízenými domluveni zhruba na datu, kdy se vrátíte, nebo to budete řešit podle momentální situace po porodu?

Bude záležet samozřejmě hlavně na miminku, určitě plánuji se mu plně věnovat po dobu mateřské, což je zhruba půl roku. Pak bych se ráda vrátila, nebo alespoň částečně. S vedením jsme o tom samozřejmě mluvili, jsou velmi vstřícní a toho si moc vážím.

Předpokládám, že ačkoli se na narození potomka těšíte, diváci a kolegové vám budou chybět.

Ano to je pravda, po šesti letech pravidelného vysílání mi práce určitě chybět bude, ohlasy a interakce s diváky, stejně jako kolegové, protože máme hezké vztahy a v redakci bývá legrace.

Je něco, na co se v mateřství nejvíc těšíte? Nebo naopak z čeho máte největší obavu?

Už se hlavně moc těším až našeho chlapečka uvidíme. A jsem zvědavá v čem to všechno bude jiné, než s holčičkou. Nejsem nejmladší maminka, takže obavy mám hlavně o to, abychom byli zdraví a vše proběhlo bez komplikací. Přiznávám, že druhé těhotenství je pro mě o dost náročnější než to první před téměř deseti lety.

Chodíte s manželem na předporodní kursy, nastudováváte literaturu, nebo to spíš necháváte na praktických zkušenostech z rodiny a od kamarádek?

Pro porod jsme si vybrali nemocnici Na Bulovce, jsou tam skvělí specialisté a profesionální i lidský přístup. Co se týče kurzu, nejsme už rodiče začátečníci a dbáme na doporučeni doktorů. Sledujeme ale samozřejmě aktuální trendy ve správné péči o miminko.

Říká se, že žena v těhotenství prožívá spousty rozličných emocí a stavů. Už si s vámi hormony také pohrály?

Samozřejmě, že to tak je, tělo se musí vyrovnat s ohromným množstvím změn. Ani já jsem nebyla výjimkou.

Jste jednou z nejkrásnějších moderátorek vůbec. Předpokládám, že asi házíte za hlavu starosti, kdy a jestli se vám vrátí předporodní míry, že máte podstatnější „starosti“.

Děkuji za kompliment. Teď je nejdůležitější zdravé miminko a ne dokonalé míry.

Související články

Další články