Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Těhotná matka oddaluje léčbu smrtelné rakoviny mozku, aby zachránila svoje nenarozené dítě

Takhle vypadala Kim ještě před rakovinou.
Zdroj: facebook.com
+ Další fotografie
Tak tomu se říká opravdová láska. Těhotná matka Kim Vaillancourt (36) se nechce léčit ze smrtelné rakoviny, protože nechce ohrozit své nenarozené dítě. Chemoterapie a ozařování by mu totiž mohly ublížit. Nemoc může mít ale velmi rychlý spád a Kim tak může zemřít.

Kim Vaillancourt (36) si další dítě moc přála i přes to, že už jich má pět. Když zjistila, že je těhotná, bylo to jako dar z nebe. Na děťátko se s manželem moc těšila. Osud se s ní ale nemazlil.

Na Vánoce začala mít Kim silné bolesti hlavy a trápily ji nevolnosti. Kdyby nebyla těhotná, asi by to ani neřešila a vzala si pár prášků. Měla ale strach o svoje nenarozené dítě, tak i kvůli podle ní banální bolesti navštívila lékaře.

Bohužel to ale žádná banalita nebyla. Kim byl diagnostikován glioblastom, tedy nejzhoubnější nádor na mozku. Ona se ale nechce léčit. Léčbu posouvá kvůli svému nenarozenému dítěti. Chemoterapie a ozařování by totiž jejímu miminku mohly ublížit a to ona nechce dopustit. A obětuje tak svůj život!

„Ona dělá to, co zachrání život dítěte. A jde jí jen o jeho zdraví,“ řekl manžel Kim. „Myslela jsem si, že mám jen chřipku, normálně bych si lehla a neřešila to. Ale kvůli miminku jsem jela do nemocnice,“ řekla Kim. Má také strach, že nebude moct sníst tolik jídla, aby její nenarozené miminko bylo spokojené a v pořádku. O jejich zdravotní stav a přísun potravy se tak starají lékaři.

Kim má na mozku dva zhoubné nádory, které by se měly co nejdříve odstranit nebo ji můžou zabít. Ten jeden je velmi blízko k jejímu mozkovému kmeni na zádech. „Hodně důvěřujeme bohu, určitě to dopadne dobře,“ řekla Kim.

V plánu je zahájení léčby asi dva týdny po narození dítěte, které se má narodit na konci dubna. Kim věří, že jí nádory za tu dobu neublíží a její stav se nezhorší. Mezitím musí najít chůvu pro svoje nenarozené miminko a další její děti, aby se mohla v klidu léčit. V tomto stavu by péči o děti nezvládla.

Glioblastom je velmi agresivní forma rakoviny mozku. Postihuje asi 17 000 dospělých každý rok ve Spojených státech. Je ale neobvyklý v průběhu těhotenství. Ženám, které zjistí rakovinu v raném stádiu těhotenství, se doporučuje těhotenství přerušit a začít se ihned léčit. Spád nemoci může být totiž velmi rychlý.

Související články

Další články