Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Těhotná běžkyně (16) v balerínkách: Annamária rozhodla o osudu svého dítěte

Zdroj: Se souhlasem Centrum voľného času CVrČek
+ Dalších 6 fotografií
Potrat?

Nadějná mladá běžkyně Annamária Horváthová (16) měla skvěle našlápnutou sportovní kariéru. Jenže nedávno oznámila, že je těhotná, a spousta lidí si myslela, že to znamená konec jejích úspěchů. Běžkyně má ale úplně jiné plány a rozhodla se, že půjde na potrat, aby se mohla běhu i nadále věnovat a vyhrávat závody, jak o tom informoval slovenský web Nový čas.

Mladá romská atletka Annamária Horváthová slavila jeden sportovní úspěch za druhým, když v tom náhle přišlo těhotenství. Dítě měla čekat s osmnáctiletým přítelem Sebastianem, s nímž randila deset měsíců, ale který ji mezitím už zase stihl opustit. Dívka žije v nuzných podmínkách v chatrči ve slovenské osadě Moldava nad Bodvou.

Razantní rozhodnutí

Veřejnost byla po jejím těhotenství skeptická, protože měla za to, že dívka si dítě nechá a skončí se svou skvěle rozjetou kariérou. Jak se ale zdá, vše je jinak. „Annamária půjde na potrat. Není to laciné a náš rozpočet to nezvládne, ale je to správné rozhodnutí. Za prvé nechci, aby si dcera zničila život jako já, když jsem rodila už v sedmnácti, a za druhé chci, aby dál sportovala. Běh je její veliký koníček,” řekla pro slovenský Nový čas matka Izabela (38), která má kromě běžkyně ještě dalších šest dětí.

S rozhodnutím souhlasí i samotná Annamária. „Chci dál běhat a vítězit. Budu se snažit, abych mohla co nejdříve znovu trénovat,” nechala se slyšet. S potratem souhlasí i Sebastian, bývalý přítel talentované běžkyně, který už má dvě děti z minulého vztahu.

Talent od přírody

V roce 2018 mladá dívka šokovala celé Slovensko, když vyhrála závody nad zkušenějšími dívkami jen v balerínkách a bez ponožek. V červnu 2021 se stala dorosteneckou šampionkou Slovenska v běhu na 1500 metrů na mistrovství republiky v Košicích.

Související články

Další články