Sergio Canavero je velmi odvážný chirurg, takový Bohdan Pomahač krát deset, který tvrdí, že dokáže pacientům transplantovat celou hlavu! Bude to stát asi osm miliónů liber, což se nám nechce převádět na české koruny, neboť máme strašně malou kalkulačku a všechny nuly se nám tam nevejdou.

Italský chirurg tvrdí, že jeho operace pomohou lidem s onemocněním páteře, s ochrnutím, rakovinou anebo špatnou hybností svalů. Podle našich kamarádů-redaktorů z Daily Mail, kde pracuje jeden český kolaborant, který na nás pořád žaluje a špatně jim překládá naše články, má Sergio jasný plán, jak by operace prováděl.

Dárce by musel být ten, u něhož by nastala mozková smrt, a pak by se přesným a tenkým řezem oddělila hlava od těla a našila na tělo pacienta. Kde je hlava pacienta, to nevíme, ale začíná to být hodně děsivé. Speciální spoje by pak zajistily, že hlava přilne ke krku a k páteři, elektrickými šoky by pak došlo ke spojení nervové soustavy.

Podle Sergia už má zájemce o operaci, kolik jich ale je nebo čím pacienti trpí, to je samozřejmě tajemství. Jak dalece to pak může zajít, že si budou boháči vyměňovat hlavy podle toho, která se jim bude více líbit, to už necháme na vaší fantazii. Podle vědců je ale tvrzení doktora Canavera nemožné a neproveditelné. Uvidíme.