Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Teď se mi budou všichni smát! Ještěže jsme se přestěhovali do Chomutova! Seriál MOST! rozdělil Most

Zdroj: čsfd
+ Dalších 13 fotografií
hádky
Rámec osmidílného seriálu tvoří příběh Luďka, kterého právě vyhodili z práce, bydlí v polorozpadlé barabizně, dluží, kam se podívá, má problémy s exmanželkou i se synem. Jak už je z názvu pochopitelné, celý děj seriálu se odehrává ve městě Most. Právě kvůli nekorektnosti seriálu se toto město teď rozdělilo na dva tábory, z nichž jeden seriál opěvuje a druhý na něj nadává.

Po odvysílání prvního dílu seriálu MOST! se na internetu strhla doslova lavina komentářů a reakcí. Jak už to u takto kontroverzních počinů bývá, je buď vychvalován do nebes, nebo naopak schytává drsnou kritiku. Tvůrcům tohoto seriálu se ale podařilo něco, co ještě nikomu jinému - rozdělili obyvatele města Most na dva nesmiřitelné tábory. Někteří tvrdí, že seriál dokonale vystihuje atmosféru města, zato ostatní říkají, že je seriál pro obyvatele Mostu ponižující a dělá jim ostudu.

Tábor odpůrců seriálu tvrdí, že je v něm vše přehnané. "Absurdně vyhypovaný rasismus," napsal naštvaný divák. Most je známý vysokou nezaměstnaností a počtem Romů, kteří zde žijí. Obyvatelé však tvrdí, že v seriálu jsou tato témata zveličená. "Teď se mi budou všichni smát, že bydlím v Mostě, jackpot," komentuje seriál divák, který se obává, že u svých přátel nyní moc pochopení nenajde. Další se pak radují, že už v Mostě nebydlí, a tak si s nimi seriál nikdo nebude spojovat. "Ještěže se moje rodina odstěhovala z Mostu do Chomutova," tvrdí divák, který by nechtěl bydlet ve městě, jemuž podle odpůrců dělá seriál ostudu.

Další obyvatelé Mostu se však shodují na tom, že výstižnější už seriál být nemůže. "Velice dobrá reklama pro Most, to vystihuje úplně všechno," komentoval první epizodu nadšený divák. "Pecka, také bych si zahrál," píše druhý, který by v seriálu rád účinkoval. "Nedokážu si představit, že bych někomu vysvětlil severočeskej kraj líp, než to dokázala scéna z hospody, kdy je jeden vožralej, druhej rasista, třetí cikán a čtvrtej vůl a hádaj se o karbanátkách za 15 korun," dodává divák, podle kterého seriál naprosto vystihuje podstatu Mostu.

Další díly přinesou ještě víc kontroverze a nekorektního humoru. Je tedy otázkou, zda si Mostečané zvyknou a seriál se jim zalíbí, nebo jestli se začnou bouřit ještě víc.

Související články

Další články