Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Ted Bundy byl Zlo s lidskou tváří: Zac Efron sériového vraha hrát nechtěl, připadal si moc dokonalý

Ted Bundy byl Zlo s lidskou tváří: Zac Efron sériového vraha hrát nechtěl, připadal si moc dokonalý
Zdroj: Netflix/Voltage Pictures
+ Další fotografie
film
Film Zlo s lidskou tváří vypráví příběh Teda Bundyho, nejznámějšího zločince všech dob, jehož řádění stálo dokonce i za vznikem pojmu sériový vrah. Je známo, že vraždy mu dlouho procházely především proto, že byl pohledný a charismatický - ženy z něj neměly strach, budil v nich dobrý dojem a nikdo z jeho okolí nevěřil, že by zrovna on mohl skutečně zabíjet. Právě pro fyzickou podobu byla role Bundyho nabídnuta Zacu Efronovi, který ji nejprve odmítl - připadal si totiž moc sexy.

Teda Bundyho zřejmě není nutno rozsáhle představovat, přeci jen jde o jednoho z nejslavnějších sériových vrahů všech dob. Omráčení, uškrcení, posmrtné znásilnění obětí – takový byl ve většině případů jeho postup při zabíjení. Za oběti si vybíral mladé bělošky ve věku 12 až 26 let, které po útoku i znásilňoval, v řadě případů posmrtně.

O Tedovi bylo natočeno hned několik snímků a dokumentů, Zlo s lidskou tváří je zatím poslední. Vyšel v roce 2019 a je výjimečný tím, že příběh diváci nesledují z pohledu vraha, ale vypravěčkou je jeho bývalá přítelkyně Elizabeth Kloepfer, ve filmu pod jménem Elizabeth Kendall.

Elizabeth Kloepfer

Je všeobecně známo, že Ted Bundy měl jednu jedinou životní lásku. Tou byla Elizabeth Kloepfer, se kterou se seznámil v roce 1969. Ona byla matka samoživitelka a on projevoval lásku nejen jí, ale i její malé dceři.

Paradoxně to byla právě Elizabeth, která v nakreslené podobizně hledaného muže v novinách poznala obličej svého přítele a zavolala na policii. Neváhala se vyšetřovatelům svěřit s podezřením, že randí se sériovým vrahem. To bylo roku 1974.

Kloepfer na policii zavolala ještě dvakrát, v listopadu a prosinci roku 1975. Tehdy s Tedem stále randila, vídali se ale minimálně, protože zatímco ona zůstala v Seattlu, Bundy odjel do Utahu. K dalším hovorům ji tehdy přiměl počet zmizelých a zavražděných dívek v Utahu v době, kdy se tam Ted nastěhoval.

Zac Efron jako Ted Bundy

Když tvůrci uvažovali nad tím, koho do role Teda Bundyho ve filmu Zlo s lidskou tváří obsadí, Zac Efron pro ně byl jasnou volbou. Herec, který se proslavil jako teenager v Muzikálu ze střední, se v dospělosti vyklubal do pohledného chlapa, který má co do podoby s popraveným vrahem mnoho společného.

Efron původně roli odmítl s tím, že nechce, aby se z Bundyho v jeho podání stal idol žen, zkrátka a jednoduše si myslel, že je příliš sexy a charismatický. Tvůrci ho ale přesvědčili, že přesně tyto vlastnosti byly pro Teda charakteristické a jeho popularita kdysi souvisela právě se sympatiemi, které k němu mnozí, hlavně ženy, chovali.

Pozitivní recenze

Filmoví kritici se po premiéře, která proběhla na filmovém festivalu Sundace, víceméně shodli na tom, že snímek byl skvěle natočený, k čemuž nepochybně přispěla spolupráce se samotnou Elizabeth. Vychválili i Zaca Efrona, který dokázal nejznámějšího sériového vraha světa zahrát velmi přesvědčivě. Líbí se i vám?

Související články

Další články

Nejnovější kauzy