Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Jaromír Soukup se stydí přiznat pravdu. Stále se označuje za ředitele Barrandova, i když je řadový zaměstnanec

Jaromír Soukup a TV Barrandov
Zdroj: Pavel Dvořák/eXtra.cz, profimedia / koláž eXtra.cz
Předchozí Další
+ Dalších 6 fotografií
PODIVNOST

Vypadá to, jako by Jaromíru Soukupovi ještě nikdo neřekl, co se v kdysi jeho TV Barrandov v posledních týdnech a měsících dělo. Jako by se to nedoneslo k jeho uším, že tam úplně přišel o vliv. Nebo že ho de facto vyhodili na dlažbu (s drobnou výjimkou). Vůbec nepřeháníme. Někdejší vlastník televize se totiž navenek pořád tváří, jako by televizi řídil, jak si redakce eXtra.cz všimla na jeho Instagramu. Přitom už to dlouho není pravda. Potvrzuje se tak, že se stydí za svůj pád?

Jaromír Soukup: Jak se dopodnikal ke krachu

Tu anabázi někdejšího úspěšného mediálního podnikatele Jaromíra Soukupa s TV Barrandov snad všichni dobře znají. Ale přesto raději ve stručnosti: léta už podnikal tak špatně, že vytloukal klín klíny, tedy když mu přišly peníze, lepil ty největší díry.

Sám sice dnes poměrně humorně tvrdí, že vše „šlo do kytek“ až kvůli covidu, jenže první zprávy o obřích dluzích a jejich (ne)řešení se v médiích objevují tři roky před pandemií, takže na tu se dá dnes asi těžko vymlouvat.

Prostě se Soukupovi dlouhodobě nedařilo.

Loni už byl zatlačený tak brutálně ke zdi, že ho přenášení enormního napětí domů zřejmě stálo vztah, musel se zaručovat nejen vlastním majetkem, ale i tím, který původně přepsal na děti, až nakonec na podzim zbyla jediná možnost: zkrachovat, nebo najít investora.


Záchrana, která nepřišla

Tím se stal Jan Čermák, který ale kšeftuje s krachujícími firmami, z nich pak vytříská slušný zisk. Není to charita.

Vše nasvědčuje tomu, že Jaromír Soukup měl být mimořádně naivní a myslel si, že ho Čermák přišel zachránit. Sám Čermák si to myslí. Místo toho ale bývalého vlastníka po osmi měsících ve firmě vystrnadil, ovládl komplet firmu, která vlastní licenci k vysílání TV Barrandov, a co je hlavní, Jaromíra Soukupa zbavil jak funkce v představenstvu, tak, a to je pro tento článek zásadní, i pozice generálního ředitele.

Soukup na Instagramu píše nepravdu

Jaromír Soukup se pořád tváří, že vlastně o nic nejde, že jde o standardní jednání s obchodními partnery, a jak jsme si všimli na jeho Instagramu, svých padesát tisíc sledujících tam „vodí za nos“, když jim tvrdí, že je TV Barrandov CEO. Stálo to tam minimálně ještě v době vydání tohoto článku.


A tento nesprávný údaj zde visel i šest dnů poté, co vyšlo najevo, že ho z tohoto fleku ve skutečnosti vyhodili.

Soukup Instagram používá prakticky denně, tráví na něm docela dost času, navíc v reálu není CEO (generální ředitel) už od podzimu, kdy si Čermák do televize nasadil jako výkonnou ředitelku Andreu Geyer, takže tvářit se, jak na TVB dál velí, je více než úsměvné a měl moře času to napravit. Zvlášť, když už tento týden předčasně přišel o dva pořady Moje zprávy a Moje zprávy, komentáře. V létě pak bude jeho úbytek na obrazovkách ještě víc pokračovat.

Stud za pád?

Redakce eXtra.cz již dříve zaregistrovala ohlasy, že muž, který není jen obyčejný neúspěšný podnikatel, ale podle různých zpráv se měl chovat pomalu jako „despota“ či „diktátor“, na lidi měl údajně vulgárně řvát a hlavně řadě spolupracovníků, tátům a mámám od rodin, i rok a déle dlužit za výplaty, se za svůj pád na dno možná dost stydí. Vždyť i ztrátu zbylé půlky podílu ve firmě ovládající TVB odmítal jako nesmysl (dnes už víme, že je to pravda).

Doporučené video: Legendární tiskovka k dávno zaniklému pořadu Agáta Jaromíra Soukupa:


„Vystupoval vždy lehce přezíravě, jako boháč, mimořádně úspěšný byznysmen, dával všem rady, jako by všemu rozuměl nejlíp, přitom se mu pod rukama rozsypalo jeho mediální impérium. To se soudnější z nás začnou stydět za to, jak se předtím chovali, například i arogantně, přitom sami doma nezvládali vést to úspěšně,“ domnívá se jeden z námi oslovených odborníků.

Z Instagramu Jaromíra Soukupa každopádně platí už jen druhý údaj: redaktor. Za toho by se, čistě teoreticky, mohl považovat. Spíš je ale komentátorem…

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy