Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Tečka za pandemií: 5 osobností prozradilo své první plány po koroně

Eva Hrušková a Jan Přeučil prozradili, kde to mají nejradši.
Zdroj: Showpix
Předchozí Další
+ Dalších 7 fotografií
pandemie

Pět slavných osobností důchodového věku se už pořádně těší do práce a na pódia. Jan Přeučil s manželkou Evou Hruškovou dokonce vyjmenovali konkrétní místa, kam vyrazí a kde si dají oblíbené víno. Jak to má Jiří Suchý, Petr Kostka nebo Petr Janda?

Většina známých osobností živících se hraním byla kvůli pandemii naprosto odřízunuta nejen od výdělku, ale i od diváků, kteří jsou pro ně vším. Někteří mají možnost se občas vídat se svým publikem online, jiní musejí čekat, až se opět otevřou jejich domovské scény.Všichni ale mají jedno společné: nemohou se dočkat, až bude proočkována velká část populace a všichni budeme moci udělat pomyslnou tečku za touto pandemií.

Nemohu se dočkat, až se konečně půjdu projít bez roušky, kterou v této době respektuji, i když jsem už očkován,“ řekl Petr Kostka (82).Pro herce, který letos oslaví už třiaosmdesáté narozeniny, je prioritou samozřejmě účinkování v divadle. „Až budu moci, půjdu konečně do práce. Do divadla hrát. To mi velice chybí,“ dodal herec, který účinkuje na několika pražských scénách.

To spoluzakladatel divadla Semafor Jiří Suchý (89) má pocit, že tečku za pandemií neuděláme nikdy. „Řekl bych, že dojde k pomalému rozvolňování, bude čím dál líp a pandemie se zvolna rozpustí. Z covidu se stane náš souputník, jako jsou třeba spalničky, a až budeme moci vyhlásit, že je po pandemii, tou dobou už budeme hezký čas žít celkem normálně. Alespoň tak si to myslím. Ale co já vím,“ řekl Suchý. Umělec, který už roky tvoří neodmyslitené duo s Jitkou Molavcovou (71), si po konci pandemie zajde rád kamkoli. „Až to bude možné, půjdu tam, kam se mi zamane. Třeba do Národního muzea, na chalupu, do nějakého divadla na něco, nebo do antikvariátu nebo někam jinam. Zatím nic neplánuju.“ I jemu samozřejmě chybí hraní. „Zkoušky v divadle mi chybějí víc než představení. Na zkouškách se tvoří, něco vzniká, něco se mění. Představení už je svým způsobem rutina. Pravda, krásná rutina. Ale zkoušení je dobrodružství,“ dodal herec.

Málokdo by možná řekl, že herec a hlasový instruktor Jan Přeučil (84) se nemůže dočkat, až si půjde zaplavat do veřejného bazénu. „Až skončí tahle pandemie, půjdu si zaplavat do svého oblíbeného bazénu v Podolí a zajdu si i do sauny. Kromě toho půjdu i na sklenku dobrého vína do kavárny Faux pas na Vinohradské třídě,“ uvedl herec, který účinkuje v Gogolově hře Bláznovy zápisky. „Už se nemohu dočkat, až budu opět hrát. Kvůli situaci s pandemií jsme museli termíny pořád odsouvat, takže se snad už brzy dočkáme. Toto je moje one man show, kromě toho se ale těším i na muzikál Kvítek mandragory, ve kterém hraji v divadle Broadway.“ Přeučilovi chybí kromě jiného také setkávání se studenty na divadelní fakultě Akademie umění v Banské Bystrici.

S manželkou herečkou Evou Hruškovou (69) si rádi zajdou do dobré restaurace, což teď musí oželet. „Až tohle skončí, s celou rodinou si zajdeme někdy v sobotu či neděli do Mlýnce u Karlova mostu na brunch. Tam to máme moc rádi,“ prozradila známá představitelka Popelky. Už se prý nemůže dočkat, až začne opět plánovat svá představení pro děti. „Jakmile to situace dovolí, začnu kontaktovat naše pořadatele, školky a školy kvůli představení. S manželem si zajedeme do Františkových Lázní do hotelu Pawlik a s kamarádkami půjdeme na procházku Prahou, při které si dáme dobrou kávu,“ dodala Hrušková, která je také velkou fanynkou koncertů České filharmonie. „Máme s manželem předplatné, takže hned jak to půjde, budeme ho opět využívat.“

Frontman skupiny Olympic Petr Janda (78) má o svých prvních krocích v době, kdy budeme moci udělat tečku za pandemií, také jasno. „Svolám partičku mariáše u nás v hospodě a s rodinou zajdu na slavnostní oběd. A samozřejmě se těším na hraní s kapelou,“ vyjmenoval šéf legendárního Olympiku Petr Janda.Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy