Někdo dokáže prospat dlouhé hodiny, jiný zase není schopen zamhouřit oko a odpočinout si. Pokud máte problémy s nespavostí, jistě jste už vyzkoušela nespočet babských rad a dost možná jste sáhla už i po prášcích na spaní. Místo chemie a neúčinných rad se radši vyhněte pár věcem. Uvidíte, že pak budete spát jako princezna.

1. S plným žaludkem spát prostě nejde

Pokud jdete spát s plným žaludkem, nemůžete se divit, že se cítíte jak vlk, který spolknul Karkulku. Takže večer si dopřejte už jen menší porci něčeho lehčího a 2 hodiny před spaním už rozhodně nic nejezte!

2. Pohodlná a čistá postel je povinností

Měkka, nebo tvrdá postel? Jakou preferujete? Matraci byste měli mít kvalitní a pořízenou na míru, navíc je i důležité udržovat postel a vůbec celou ložnici v čistotě. Jedině tak se vám bude spát jako miminku.

3. Umíráte vedrem?

V ložnici by nemělo být teplo! Naopak s čerstvým vzduchem a v lehkém chladu se vám bude spát jako v bavlnce. Hezky si navlíkněte teplé ponožky a zavrtejte se do peřin.

4. Žádný mobil pod polštářem

Mobil, tablet ani počítač do ložnice prostě nepatří a už vůbec ne, když se snažíte usnout. Zakažte si tedy projíždění Facebooku před spaním nebo vyřizování mailů. Prostě na spánek je potřeba klid a čistá hlava.

5. Nepravidelný režim

Možná se vám to může zdát jako blbost, ale pravidelný režim skutečně podporuje správný spánek. Snažte se tedy chodit spát ve stejnou hodinu a také vstávejte ve stejnou hodinu, jedině tak vaše tělo najede na pravidelný režim.