Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Bohuš Matuš koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Těchhle 9 divných věcí jsme dělali, když jsme chodili na základku. Dnes jim prostě nerozumíme!

Nevíme, jak tohle jednou budeme vysvětlovat svým dětem… Asi nebudeme.
Zdroj: archiv

Každá generace dětí a puberťáků zažije během svých telecích let věci, nad kterými v pozdějším věku nechápavě kroutí hlavou. Tentokrát tím nemyslíme olizování zmrzlého zábradlí nebo zapíjení třešní mlékem. Jsou to zkrátka záležitosti, které nás tehdy kolem roku 2000 nesmírně bavily, ale dnešní děti by je absolutně nepobraly. A my už taky ne.

1) Prozvánění telefonem

Pokud jste se narodili v roce 1990 a dříve, možná si pamatujete ten slavnostní okamžik, kdy jste dostali svou první Nokii nebo Motorolu. Jenže na „kredit“ padlo pokaždé celé kapesné, a tak jste se s kamarády zmohli jen na „prozvánění“. A co teprve když jste řešili zásadní otázku u svého idolu, jestli jej máte prozvonit, nebo ne? Tisíce tajemných nepřijatých hovorů od cizích čísel nám mnohokrát nedalo spát!

2) Hraní pogů

Tahle hra byla populární hlavně v první půlce 90. let, ale k nám se dostala trochu později. Svoje jméno dostala údajně podle ovocného džusu POG, jehož víčka se původně používala ke hře. O velké přestávce jsme nedělali nic jiného, než že jsme se o ně „rubovali“!

3) Sbírání „hokejistů“ a samolepek Spice Girls

Zatímco kluci sbírali a měnili mezi sebou nekonečné množství hokejových kartiček, my jsme s holkami vylepovaly svá fotoalba. Někdo sbíral obrázky Backstreet Boys, my jsme preferovaly Spice Girls!

4) Nakupovaní jedlého papíru v cukrárně

Místo toho, abychom si koupili větrník nebo rakvičku, ulítávali jsme si na takové podivnosti, jako byl jedlý papír. Každá barva měla stejnou chuť, ale jako první se vždycky vyprodal ten modrý.

5) Hraní vybiky

Při hodinách tělocviku neexistovalo nic zásadnějšího než vybíjená na kapitány! Kdo byl kapitán, byl rázem nejoblíbenější v celé třídě. A kdo zůstal nejdéle „neobsazený“ do družstev, byl loser a neuměl chytat!

6) Preferování Paddyho, nebo Angela

Nejzásadnější kapelou našeho dětství byla Kelly Family. Trávily jsme se spolužačkami dlouhé hodiny diskuzemi nad tím, jestli máme víc milovat Paddyho, nebo Angela, a podle svých preferencí jsme se spolu směly kamarádit, či nikoliv.

7) Machrování s tamagotchi

Kdo ho měl, byl totálně IN, kdo nikoliv, nezachránil ho ani fakt, že jeho strejda má živé koně a doma se jim narodilo pět štěňátek.

8) Experimenty s petardami

Daly se koupit v každém papírnictví vedle školy. Holky z nich šílely, protože jim bouchaly pod nohama, a kluci si připadali jako hlavní aktéři zákopové války. Když to čas od času někomu ustřelilo prstík, sázely se následně dvojky z chování.

9) Nošení kapsiček a plastových kasiček na krku

Ti z vás, kteří si ještě pamatují trhací papírové stravenky do školní jídelny, nám dnes dají za pravdu, že jedním z největších módních hitů bylo nošení peněženek na krku. A komu víc bimbala, ten byl větší sígr.

Související články

Další články