Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Tchyně z pekla: Žena z Olomoucka obviňovala zetě z hrozivých věcí, teď padl trest

Tchyně z pekla: Žena z Olomoucka obviňovala zetě z hrozivých věcí, teď padl trest
Zdroj: Profimedia
Křivé obvinění
Třiašedesátiletá žena si zahrávala a lživě obvinila svého bývalého zetě. Nařkla ho z nemravností, které měl provádět vlastní dceři. Komentář obviňující ze sexuálního zneužívání umístila veřejně na sociální síť. Olomoucký soud nyní rozhodl, jaký trest si tchyně za své jednání zaslouží. Nakonec rozhodl, že ženě uloží pokutu ve výši 32 tisíc.

Jak všichni moc dobře víme a známe, rodinné vztahy mohou být někdy obzvlášť vypjaté. Ke konfliktu často dochází například mezi zeťákem a tchyní. Takovou zkušenost má nyní i rodina z Olomoucka, jejichž spor zašel až k soudu.

Spor tchyně vs zeť

Vyhrocená situace nastala v rozpadlé rodině, kde na jedné straně stála žena s dcerou a vnučkou a na druhé straně byl otec ženiny vnučky. Tchyně neměla v oblibě svého zetě a nenávist vygradovala až k tomu, že jej obvinila ze sexuálního zneužívání.

Podle třiašedesátileté ženy se dopustil nechutných činů se svou dcerkou. Policie musela muže prověřit, ovšem zjistila, že je nevinný. Ani skutečná fakta ověřená policií ženě nezabránila, aby zetě očerňovala na sociálních sítích, a to veřejně.

Na Facebook umístila komentář, kde popisovala, čeho se měl zeť dopustit. "Pusinkuje jí prcinku, dává jí tam prsty, že se malá nemůže vyčůrat, a řekl jí, že to jejich tajemství, jinak maminka umře," měla žena napsat v komentáři na sociální síti podle Práva.

Trest ji nemine

Sociální sítě hrají v dnešní době velkou roli v životě běžného uživatele. Když tedy došlo z tchyniny strany ke křivému obvinění, případem se začal zabývat soud. "V diskusi křivě obvinila poškozeného ze sexuálního a jiného nevhodného chování vůči jeho nezletilé dceři," píše se v rozhodnutí soudu.

"Tento příspěvek byl dostupný běžnému uživateli Facebooku, tedy veřejně, čímž poškozenému způsobila zlou pověst a újmu mezi přáteli a známými, přičemž podezření ze spáchání zločinu pohlavního zneužívání bylo již řešeno policií, kdy daná věc byla po provedeném rozsáhlém šetření založena na spisovnu bez dalšího opatření, a to o půl roku dříve. Výsledek tohoto šetření obviněná znala," upozornil soud.

Žena má štěstí, že za křivé obvinění nepůjde do vězení, protože zákon v podobném případě umožňuje uložit trest až pět let za mřížemi. Tchyni uložil soud trestní příkaz k pokutě 32 tisíc korun.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy