Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Taxikáři kvůli Uberu vydírají Prahu! Věřím v zásah policie, říká odhodlaná primátorka Krnáčová

Taxikáři kvůli Uberu vydírají Prahu! Věřím v zásah policie, říká odhodlaná primátorka Krnáčová
Zdroj: profimedia.cz
V pondělí v deset hodin vyjeli pražští taxikáři po Lipské ulici směrem k letišti, aby tak protestovali proti službě Uber. Sdružení českých taxikářů chce tímto způsobem dosáhnout změny. Obyvatele Prahy si vzali jako rukojmí. Primátorka Adriana Krnáčová jim ale ustoupit nehodlá.

Pražští taxikáři, kteří protestují proti službě Uber, blokují cestu na Letiště Václava Havla. Taxikáři popojíždějí rychlostí 8 kilometrů v hodině. Tímto způsobem požadují změnu a stejná pravidla pro všechny taxikáře

"Věřím v profesionální a razantní zásah všech bezpečnostních složek tak, aby dopady na běžné lidi, kteří s tím nemají nic společného, byly co možná nejmenší," řekla pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Vyjádřila se, že také, že se nenechá tímto způsobem zastrašovat ani vydírat.

Jak dlouho tato protestní jízda potrvá zatím není známo. Policie pomocí policejních hlídek a vrtulníků situaci monitoruje, ale žádný velký zásah zatím neprovedla. Pro lidi cestující po Praze to znamená zbytečná zpoždění. Taxikáři si vzali Prahu jako rukojmí.

Sandra Nováková řekla své ANO na netradičním místě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy