Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Taxikář, který přežil koronavirus: Zničí vás to, ale doktorka říkala, že je to chřipka

Zdroj: Čt 24
+ Dalších 6 fotografií
koronavirus
Jako první pacient s koronavirem v Česku dostal experimentální lék Remdesivir, který mu zachránil život. Stav nejznámějšího taxikáře u nás je už stabilizovaný a v pondělí možná půjde domů. Musí mu vyjít negativně poslední test. Když mu nemoc Covid-19 zjistili, doktorka prý situace zlehčovala!

Pražský taxikář, který se zotavil z nemoci Covid-19, nejspíš půjde v pondělí domů. Pokud mu vyjde páteční test negativně, Všeobecná fakultní nemocnice ho propustí.

Statečný muž, kterému zachránil život i experimentální lék Remdesivir, promluvil pro Novinky.cz. Podrobně popsal, co se dělo, když se u něj koronavirus potvrdil.

"Když jsem přijel sanitkou do Krče, tak nás tam docela dlouho nechali čekat, než se nás nějaká doktorka ujala. Vzali mi krev, a nakonec mi oznámila doktorka, že mám zánět průdušek s náběhem na zápal plic. A já jí říkám, jestli to náhodou není koronavirus a ona to velmi zlehčovala, měla z toho hroznou legraci. „A i kdybyste ho měl, tak co jako, vždyť je to jako normální chřipka,“ řekla mi. Pak jsme se na sebe se ženou dívali, že se to prý i léčí jako chřipka," řekl portálu taxikář.

Tenhle virus vás zničí

"Nic z toho není vůbec pravda. Chřipka, paralen, coldrex, teplý čaj a je vám dobře za tři čtyři dny. Ale tohle? Tohle vás zlomí. Tenhle virus vás zničí. Takže to žádná chřipka není, tenhle virus. Je to něco hrozného," dodal.

Muž už se k taxikaření vracet nechce. Koronavirus mu naprosto změnil životní hodnoty. "Do práce, co jsem dělal, se už nikdy nevrátím, protože jsem si uvědomil spoustu věcí, co vše za rizika ta práce přináší. Já jsem pracoval hlavně v noci, kolikrát mi šlo i o život, ale tohle jsem nečekal," uzavřel pro Novinky.cz.

Související články

Další články